Через штам "Дельта" боротьба з коронавірусом опинилася під загрозою – ВООЗ
В Африці смертність упродовж останнього місяця зросла на 80%.
Значна частина випадків зумовлена поширенням штаму коронавірусу "Дельта".
"Насилу досягнуті успіхи опиняються під загрозою або нівелюються, а системи охорони здоров'я в багатьох країнах стають перевантаженими", – підкреслив Гебреєсус.
За його словами, зростання захворюваності зумовлене підвищеною соціальною мобільністю, непослідовним використанням заходів громадської охорони здоров'я, а також несправедливим розподілом вакцин.
Гебреєсус зазначив, що коронавірус SARS-CoV-2 змінився й далі змінюється.
"Наразі з'явилося чотири варіанти, які викликають занепокоєння, і їх буде більше, поки вірус далі поширюється", – сказав директор ВООЗ.
У списку штамів ВООЗ, що викликають занепокоєння, – штами вірусу SARS-CoV-2 з позначеннями "Альфа" (виявлено у Великобританії), "Бета" (Південна Африка), "Гамма" (Бразилія) і "Дельта" (Індія).
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
У світі станом на 1 серпня підтвердили 197,9 млн випадків коронавірусної інфекції COVID-19, 4,2 млн пацієнтів померли. Про це свідчать дані американського Університету Джонса Гопкінса, який відстежує поширення захворювання.
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попереджала, що штам коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта", вперше виявлений в Індії, починає домінувати у світі через високу здатність передаватися від людини до людини. За даними ВООЗ, штам коронавірусу "Дельта" зафіксували вже у 132 країнах.
23 червня стало відомо, що ця мутація з'явилася і в Україні. Загроза поширення штаму в країні реальна, вважають у МОЗ. Серед повністю вакцинованих проти COVID-19 зараження штамом "Дельта" фіксують у малої кількості людей, більшість із них не потрапляє до лікарні, підкреслювали у відомстві.