"Через те, що вашу дитину використовували, ХАМАС 60 боєголовок запустив". Нібито загиблу палестинську дівчинку виявили живою у РФ

Фото дівчинки було опубліковано в Instagram два роки тому
Фото: __tamuna_sh_ / Instagram
Під час нового витка конфлікту між Ізраїлем і Палестиною у травні цього року в соцмережах і багатьох ЗМІ поширювали повідомлення про загиблу внаслідок бомбардування армії Ізраїлю трирічну дівчинку. Однак журналісти з'ясували, що "убита" дівчинка жива і проживає в Підмосков'ї.

Одними з перших про смерть трирічної Малек Аль-Танані написали іранські ЗМІ Kayhan і Rokna, а також агентство Fars News Agency, пов'язане з Корпусом вартових ісламської революції. Надалі цю інформацію поширювали Yasour, Alice Walkers Garden, Mashregh News та інші.

За даними цих медіа, дівчинка нібито загинула під час удару ізраїльських сил по сектору Гази разом з усією сім'єю – батьками і чотирма малолітніми братами.

Фото дівчинки публікували і користувачі соцмереж, називаючи її "маленьким янголом", убитим Ізраїлем.

Проте 18 травня фактчекери видання Deutsche Welle з'ясували, що насправді на опублікованих знімках зображено п'ятирічну росіянку Софію з Підмосков'я. Фото її матір опублікувала в Instagram два роки тому.

Журналісти телеканала "Дождь" на початку червня знайшли матір дівчинки – її звуть Тамара, вона грузинка. Дізнавшись, що фото її дочки використовують як знімок нібито загиблої дівчинки, вона обурилася. Жінка звернулася до редакції Kayhan із проханням видалити фотографію її дитини і написати спростування новини.

"Вони нічого не виставили, вони навіть не видалили [фотографії]. Як мені сказали, це їм невигідно. Перед народом вони будуть брехунами. Але вони і так набрехали... Я поспілкувалася і з Ізраїлем, а одна жінка мені взагалі написала, що "ось ви знаєте, що через те, що фото вашої дитини використовували, ХАМАС 60 боєголовок запустив". Мене це налякало", – розповіла Тамара.

Вона також зверталася в посольство Ірану в Росії з проханням посприяти вирішенню цієї проблеми, проте їй там не змогли допомогти.

Контекст:

Напруга між Ізраїлем і Палестиною наростала з квітня, коли ізраїльська поліція з міркувань безпеки заборонила мусульманам збиратися біля Дамаскських (Шхемських) воріт старого міста Єрусалима, де йде основний потік мусульман, що моляться, у напрямку до Храмової гори. У Палестині звинуватили ізраїльську поліцію у спробах "перешкодити святкувати Рамадан".

На початку травня криза загострилася через судове рішення про виселення кількох палестинських сімей із району Шейх Джаррах у Східному Єрусалимі. Протести переросли в зіткнення між протестувальниками-палестинцями та євреями. 9 травня ізраїльська поліція взяла штурмом мечеть Аль-Акса, священне місце для мусульман.

10 травня, в День Єрусалима, сталися заворушення у старому місті, зокрема на Храмовій горі, постраждали сотні людей. Увечері 10 травня після того, як Ізраїль не виконав ультиматуму палестинського руху ХАМАС про відведення силовиків із Храмової гори, Ізраїль почали масовано обстрілювати з Гази. Відповідальність за обстріл узяло на себе військове крило ХАМАС.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху пообіцяв відповісти "великою силою" на ракетний обстріл.

За даними Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ), із 10 травня представники ХАМАС запустили в бік населених пунктів в Ізраїлі 4340 ракет. Більшість ракет перехопила система протиракетної оборони "Залізний купол". У відповідь Ізраїль атакував цілі у секторі Гази. Військові ЦАХАЛ заявили, що протягом 11 днів конфлікту на Близькому Сході зруйнували понад 100 км тунелів у секторі Гази й убили щонайменше 225 членів ХАМАС та "Палестинського ісламського джихаду", зокрема 25 старших командирів, повідомляє The Times of Israel.

20 травня за посередництва Єгипту Ізраїль і ХАМАС домовилися про взаємне припинення вогню в ніч на 21 травня.