Чичваркін: Як мільйонер із нетрів, я знаю різницю між рублями, доларами, євро і фунтами на смак G

Чичваркін: Пластик, напевно, дуже логічний, тому що папірці обтріпуються, а пластик – ні
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Паперові гроші продовжать функціонувати і в майбутньому, проте в набагато меншому обсязі, ніж зараз. Таку думку в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив російський бізнесмен Євген Чичваркін, який живе у Великобританії.

В інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону російський бізнесмен Євген Чичваркін, який живе у Великобританії, сказав, що знає різницю між рублями, доларами, євро і фунтами на смак.

За його словами, у 26 років він привіз додому дві сумки, наповнені грошима, вагою по 60 кг. Після перерахунку всієї суми йому запам'ятався запах купюр.

"Як мільйонер із нетрів... На дотик, на смак [розрізняю гроші]. Єдине – що кешу зараз стає менше. Пластик, напевно, дуже логічний, тому що папірці обтріпуються, а пластик – ні. Якась, звичайно, втрата якості є. Найжахливіше – що прибрали [англійського натураліста Чарльза] Дарвіна і [шотландського економіста] Адама Сміта з фунтів. Це найбільше тривожить, що може трапитися з британським суспільством – відсутність нагадування, що ми походимо від мавпи і що вільний ринок приведе до успіху", – зазначив Чичваркін.

Він вважає, що паперові гроші продовжать функціонувати і в майбутньому, проте в набагато меншому обсязі, ніж зараз.

Чичваркін: Заява Зеленського про те, що він хоче після президентського строку гуляти Києвом без охорони, свідчить, що ніякої боротьби з корупцією не буде. Повна текстова версія інтерв'ю

Чичваркін народився 1974 року в Ленінграді. У 1996 році закінчив Державну академію управління в Москві (зараз – Державний університет управління). Під час навчання відкрив кілька торгових точок на одному з московських ринків. Після закінчення академії вступив до аспірантури, але дисертації не захистив, оскільки повністю пішов у бізнес.

У 1997 році разом із другом створив компанію "Евросеть", яка з часом стала найбільшим російським стільниковим ритейлером. У 2008 році російські силовики провели обшук у центральному офісі фірми, розслідуючи справу про викрадення колишнього експедитора "Евросети", якого служба безпеки компанії звинувачувала у крадіжках стільникових телефонів. Того самого року Чичваркін та його партнер продали "Евросеть", а сам бізнесмен пішов із посади голови ради директорів компанії та полетів до Лондона, де живе й досі. У РФ проти Чичваркіна порушили кримінальну справу. У 2009 році Росія оголосила бізнесмена в міжнародний розшук. Справу проти нього закрили на початку 2011 року, але Чичваркін відмовився повертатися до країни, боячись нових переслідувань. Своє повернення до РФ Чичваркін допускає лише в разі зміни нинішньої влади.

У Великобританії Чичваркін займається бізнесом, у нього є винний магазин Hedonism Wines в Лондоні. У 2018 році він відкрив у лондонському районі Mayfair ресторан "Хайд".

Відео: В гостях у Гордона / YouTube