Кількість відкритих росіянами компаній у Туреччині за рік зросла на 670%
В агентстві зазначають, що хвиля нових компаній із російськими партнерами вказує на зростання привабливості Туреччини як "місця призначення російських грошей" після початку війни в Україні. Фірми з іранськими партнерами посіли друге місце.
Ця тенденція впливає і на турецький ринок житла, де торік росіяни становили майже чверть усіх іноземних покупців нерухомості, додає Bloomberg.
"Президент Туреччини Реджеп Ердоган утримався від участі у західних санкціях проти Росії у зв'язку з її вторгненням в Україну, що зробило Туреччину привабливим місцем для інвесторів, які шукають притулку від санкцій, зокрема олігархів, які намагаються уникнути потенційної конфіскації активів", – ідеться у публікації.
Контекст:
Туреччина хоч і підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, але водночас зберігає дружні відносини з Росією та не вводить проти неї санкцій.
На початку лютого Bloomberg писало, що США посилюють тиск на Туреччину та ОАЕ через торгівлю з Росією. Співрозмовник агентства розповів, що 2-го та 3 лютого заступник міністра фінансів США Браян Нельсон зустрічався з турецькими посадовцями для обговорення зростання обсягів експорту товарів у Росію. Заступник глави мінфіну став третім за рахунком високопосадовцем, який відвідав Анкару за рік, із метою змусити її дотримуватися американських санкцій, зазначило Bloomberg. У підсумку із 1 березня Туреччина зупинила транзит підсанкційних товарів у Росію.