Члени уряду Британії погодилися, що потрібно відповісти на застосування Асадом хімзброї
За словами джерел ВВС, прем'єр-міністр Британії Тереза Мей готова діяти проти режиму президента Сирії Башара Асада без схвалення британського парламенту.
12 квітня на спеціальному засіданні члени британського уряду погодилися, що Лондон повинен ужити заходів у відповідь на застосування режимом президента Сирії Башара Асада хімічної зброї. Про це повідомляє прес-служба кабінету міністрів Великобританії.
"Кабінет міністрів погодився з тим, що вкрай важливо, аби використання хімічної зброї не залишалося без уваги", – ідеться в повідомленні.
Прем'єр-міністр Тереза Мей погоджуватиме свої дії із союзниками – Францією та США, зазначили в уряді.
Як розповів BBC міністр транспорту Джо Джонсон, "рішення щодо воєнних дій" члени Кабінету не ухвалювали.
Видання The Times писало, що воєнну операцію в Сирії має затвердити кабінет міністрів Сполученого Королівства, а потім схвалити парламент.
За словами джерел ВВС, Мей готова діяти проти режиму Асада і без схвалення парламенту.
7 квітня 2018 року волонтери і рятувальники повідомили, що в Сирії вертоліт скинув бочкову бомбу із хімічною речовиною на місто Дума у Східній Гуті, унаслідок хіматаки загинуло від 70 до 100 осіб.
Президент США Дональд Трамп поклав відповідальність за інцидент на президента Сирії Башара Асада і його союзників – Іран та РФ.
9 квітня глава Білого дому попередив, що Вашингтон планує протягом найближчих 24–48 годин ухвалити рішення щодо відповіді на атаку в Думі. 12 квітня він уточнив, що США можуть завдати удару "або дуже скоро, або зовсім не скоро".
Президент Франції Еммануель Макрон зазначав, що ймовірні силові заходи країн Заходу союзників офіційного Дамаска не торкнуться.
Водночас посол Росії в Лівані Олександр Засипкін заявив, що Росія залишає за собою право збивати американські ракети, випущені по цілях у Сирії. Трамп у відповідь стверджував, що ракети "прилетять – прекрасні, нові й "розумні".
Канада, Німеччина та Італія відмовилися брати участь в операції.