Деканоїдзе: Сьогодні паралельно з Києвом відбувся суд над Саакашвілі у Тбілісі
У Грузії лідера "Руху нових сил" Михайла Саакашвілі обвинувачують у помилуванні злочинців, що є конституційним правом президента, повідомила екс-керівник Нацполіції України Хатія Деканоїдзе.
Поки лідер "Руху нових сил" Михайло Саакашвілі судиться в Києві з Державною міграційною службою України (ДМСУ), у Грузії йому висувають нові обвинувачення. Про це повідомила екс-керівник Нацполіції України Хатія Деканоїдзе у Facebook.
"Сьогодні паралельно з Києвом відбувся суд у Тбілісі над Саакашвілі. Чесно кажучи, таких абсурдних обвинувачень я не зустрічала і не чула. Значить так: політичне обвинувачення в Грузії заперечує конституційне право президента Грузії скоротити строк ув'язненим", – написала вона.
Деканоїдзе зазначила, що прокуратура Грузії не розглядає конституцію Грузії як найвищий закон, а головними свідками обвинувачення стали колишня виконувач обов'язків президента Ніно Бурджанадзе та екс-міністр оборони Іраклій Окруашвілі.
"Пропутінські "танцюристи-політики"... звинувачували Грузію в тому, що вона почала війну з Росією. Олігарх Бідзіна Іванішвілі rules!" – підсумувала вона.
Сьогодні Окружний адміністративний суд Києва розглядає позов Саакашвілі до ДМСУ. Політик просить суд визнати протиправною і незаконною бездіяльність ДМСУ щодо розгляду скарги та повідомлення про відмову в оформленні документів для вирішення питання щодо визнання політика біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
Саакашвілі набув українського громадянства в травні 2015 року.
У липні 2017 року, коли Саакашвілі перебував у США, президент України Петро Порошенко видав указ про втрату ним громадянства на підставі недостовірних даних, поданих до Держміграційної служби України. Зокрема, Саакашвілі не вказав, що проти нього в Грузії відкрито кримінальні провадження.
11 вересня адвокат Саакашвілі звернувся до Державної міграційної служби з проханням про надання політику політичного притулку в Україні. Захисник повідомив, що відомство мало дати відповідь протягом доби.
Видати Саакашвілі вимагає Грузія, із Тбілісі вже надходило до Києва кілька офіційних запитів щодо цього. За словами міністра юстиції країни Теї Цулукіані, Україна відмовила в екстрадиції Саакашвілі у 2014 і 2015 роках.
Під час розгляду прохання про додатковий захист екстрадиція Саакашвілі була неможливою, заявляв генпрокурор України Юрій Луценко.
24 жовтня Луценко заявив, що Державна міграційна служба України відмовила екс-президенту Грузії в політичному притулку. "Тому зараз Саакашвілі апатрид (особа без громадянства. – "ГОРДОН")", – сказав Луценко.
30 листопада політик повідомив, що міграційна служба продовжила йому термін перебування в Україні на три місяці.