Делегацію ПЦУ не пустили в чотири афонські монастирі, загальні збори на Афоні заявили, що храми мають бути доступними для всіх
На Афоні закликали не допустити приниження Вселенського патріархату через ситуацію, що виникла після надання автокефалії Православній церкві України. Раніше стало відомо, що українського єпископа Павла не допустили у два афонські храми.
Представники всіх афонських храмів 11 лютого провели закрите засідання через інцидент під час відвідування українською делегацією священної для православних гори Афон у Греції. Про це повідомляє агентство церковних новин Romfea.
У комюніке за підсумками загальних зборів ідеться, що в ситуації з наданням автокефалії Православній церкві України гора Афон не допустить "приниження Вселенського патріархату". Настоятелів закликали не використовувати монастирі як інструмент тиску.
"Гора Афон – для всіх", – вирішили ієрархи.
Конфліктна ситуація виникла під час відвідування Афона єпископом ПЦУ Павлом (Юристим). Як повідомляло агентство "Интерфакс", українську делегацію 10 лютого не пустили в монастирі Зограф і Дохіар, а також у Свято-Пантелеймонівський монастир. У монастирі Симонопетра українцям дозволили тільки поцілувати святині.
Водночас делегація ПЦУ вільно побувала в чотирьох афонських храмах. 8 лютого вона брала участь у літургії в монастирі Пантокрадор, написав протоієрей Василь Ліло у своєму Facebook.
15 грудня 2018 року в Софійському соборі в Києві відбувся об'єднавчий собор, завданням якого було створення помісної української православної церкви. Під час собору предстоятелем єдиної Православної церкви України обрали митрополита Епіфанія.
5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію, а 6 січня вручив його Епіфанію у Стамбулі.
Спікер Російської православної церкви Володимир Легойда назвав томос папером, який не має канонічної чинності.
В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що не будуть проводити богослужіння з ПЦУ.
Екзарх Вселенського патріархату, архієпископ Даниїл Памфільський Української православної церкви у США заявляв, що на визнання ПЦУ деякими православними церквами може знадобитися тривалий час.