Депутат Бундестагу запропонував тимчасово розмістити мігрантів із Білорусі в Україні
Шмід вважає незаконними дії Польщі щодо біженців, зокрема те, що польська влада не дає їм можливості подати заявку на притулок у Євросоюзі.
На його думку, необхідно дозволити в'їзд до Польщі біженців з Іраку, Сирії та Афганістану, а потім доправити їх до країни за межами Євросоюзу на період, доки завершать процедуру отримання притулку в ЄС.
Представник СДПН заявив, що таким місцем може стати Україна.
"Є плани поговорити про це із сусідніми країнами, такими як Україна. Так ми можемо чітко дати зрозуміти, що не кожен біженець автоматично потрапить до Євросоюзу", – цитує Шміда Sna News.
Контекст:
17 вересня прем'єр-міністр Польщі Моравецький заявив, що на території Білорусі перебуває понад 10 тис. мігрантів із країн Близького Сходу, яких можуть використати для проведення гібридної атаки проти Польщі та Литви.
За даними видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС.
Через наплив мігрантів влада Литви, Латвії та Польщі вирішила побудувати паркан на кордонах із Білоруссю.
7 листопада нелегальні мігранти атакували пости польських прикордонників та намагалися зламати паркан на кордоні з Білоруссю.
Уранці 8 листопада білоруські ЗМІ повідомили, що до кордону з Польщею вирушила численна колона мігрантів, їх супроводжують люди у військовій формі. У Держприкордонкомітеті Білорусі заявили, що на цей "крок відчаю" біженців "спонукали байдужість і нелюдське ставлення польської влади", а білоруська сторона "вживає необхідних заходів для забезпечення безперебійного функціонування каналів міжнародного сполучення, а також безпеки людей, які рухаються автомагістраллю".
У зв'язку із цим міністерство оборони Польщі підвищило готовність військ територіальної оборони на кордоні з Білоруссю. На кордоні чергує понад 12 тис. солдатів. Окрім того, Польща спрямувала для патрулювання кордону з Білоруссю військові гелікоптери.
У Євросоюзі пояснили, що мігрантів до Білорусі залучають через білоруські диппредставництва.