У Польщі опублікували відео, як нелегали кидають каміння та ламають паркан на кордоні з Білоруссю
На відео від міноборони зафіксовано, як нелегали кидають у польських прикордонників каміння та інші предмети зі сторони Білорусі.
"Польські солдати й офіцери прикордонної служби стикаються з такими ситуаціями щодня. Група мігрантів, молодих хлопців, за присутності принаймні одного білоруса сьогодні напала на наші пости", – ідеться у повідомленні оборонного відомства.
На опублікованому прикордонниками відео видно нелегалів, які за допомогою палиць намагаються зламати паркан на кордоні між Польщею та Білоруссю.
"Щодня ми запобігаємо сотням спроб незаконного перетину кордону Польщі та Білорусі. Ось чому так важливо швидко побудувати міцний бар'єр", – наголосили у службі.
За даними видання Welt am Sonntag, Білорусь подвоїла кількість авіарейсів із країн Близького Сходу, їх найчастіше використовують нелегали для подальшої міграції до країн ЄС.
Контекст:
Цього року країни Балтії та Польща зіткнулися з проблемою нелегальної міграції з Білорусі.
У Литві вважають, що Лукашенко навмисно послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні.
13 липня литовський Сейм офіційно визнав наплив мігрантів із Білорусі гібридною агресією. Окрім Литви, надзвичайну ситуацію на кордоні з Білоруссю оголосили в Латвії та Польщі.
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявляв 17 вересня, що на території Білорусі перебуває понад 10 тис. мігрантів із країн Близького Сходу, яких можуть використати для проведення гібридної атаки проти Польщі та Литви.
Через наплив мігрантів на кордоні з Білоруссю побудувати паркан вирішили уряди Литви, Латвії та Польщі.
Президенти Литви, Латвії, Естонії та Польщі Гітанас Науседа, Егілс Левітс, Керсті Кальюлайд і Анджей Дуда під час зустрічі в Києві 23 серпня випустили спільну декларацію. У заяві міграційну кризу на кордоні з Білоруссю вони назвали "політично керованою гібридною операцією, котру здійснює режим Лукашенка", у якій "експлуатують беззахисних громадян третіх країн". Її мета – "відвернути увагу від дедалі частіших порушень прав людини і громадянина з боку режиму".