"Директиви Кремля". Глава "Грузинського легіону", який воює в Україні, відповів на обвинувачення грузинської влади у підготовці заколоту

Обвинувачуючи "Легіон", грузинська влада хоче видати його бійців Росії – Мамулашвілі
Фото: Mamuka Mamulashvili / Facebook

Командир "Грузинського національного легіону", який захищає Україну, Мамука Мамулашвілі відреагував на обвинувачення Служби держбезпеки Грузії в організації держперевороту у країні. У коментарі Аmbebi.ge він заявив, що керівна партія "Грузинська мрія", переслідуючи його, виконує "директиви Кремля".

Коментуючи заяви СДБ, грузинський легіонер назвав їх "поганим сном [прем'єр-міністра Грузії Іраклія] Гарібашвілі". Він заявив, що обвинувачення на його адресу і спроба пов'язати його з іншими особами, яких спецслужби вважають причетними до "змови", – це реалізація проросійської політики чинної влади.

"Росія вже звинуватила й засудила членів "Грузинського легіону" за різними обвинуваченнями. Можливо, це спроба видати РФ наших людей, зокрема й мене. Тепер, імовірно, проти мене порушать кримінальну справу й у Грузії", – сказав Мамулашвілі, зазначаючи, що це "суто російський почерк".

Він зазначив, що добре знає колишнього заступника міністра внутрішніх справ Гіоргі Лорткіпанідзе, якого СДБ також назвала змовником, але давно з ним не зустрічався, бо перебуває на передовій. Зі ще одним фігурантом обвинувачень грузинських спецслужб, охоронцем президента Михайла Саакашвілі Михайлом Батуріним, за словами Мамулашвілі, він не знайомий.

"Сценарії Росії і "Грузинської мрії" злилися в один, це один почерк, вони зібрали деякі імена й вигадали казку. Досі уряд РФ намагався дискредитувати "Грузинський легіон" поодинці, тепер уряд Грузії теж допомагає в цьому. Мене турбує, щоб наших бійців, які час від часу приїжджають у Грузію відвідати свої сім'ї, не передали Росії", – додав він.

18 вересня Служба держбезпеки Грузії заявила про підготовку політичного перевороту у країні. В.о. директора контртерористичного центру СДБ Бача Мгеладзе назвав лідерами групи, яка готує переворот, Мамулашвілі, Лорткіпанідзе й Батуріна. Провокації нібито мають розпочати восени, коли Євросоюз планує опублікувати проміжний і підсумковий звіти Єврокомісії про надання Грузії статусу кандидата в ЄС.

"Очікування змовників, які готуються до повалення державної влади, розраховане на те, що опублікований висновок буде негативним, що за наявності в їхньому розпорядженні інформаційних мереж, за штучно прикріпленого до уряду гасла "проросійськості" буде створено благодатний ґрунт для суспільного хвилювання й подальших заворушень", – сказав Мгеладзе.

Контекст:

Грузинські добровольці воюють на боці України із 2014 року. За даними видання "Новости-Грузия", зараз у бойових діях бере участь приблизно 1500 грузинських бійців, які проживали в Україні або приїхали туди після початку війни як добровольці.

З початку агресії РФ в Україні, за даними Sova.news, загинуло орієнтовно 50 грузинських військових, про смерть останнього з них – 41-річного Ніколоза Ахвледіані – стало відомо 24 серпня.