Директор ЦРУ підтвердив, що зустрічався у Вашингтоні з главою Служби зовнішньої розвідки РФ, який перебуває під санкціями
Директор ЦРУ Майк Помпео розповів, що обговорював із главою Служби зовнішньої розвідки РФ Сергієм Наришкіним загрозу повернення бойовиків "Ісламської держави", які виїхали до Сирії з Росії і країн Середньої Азії.
Директор ЦРУ Майк Помпео підтвердив, що минулого тижня у Вашингтоні зустрічався з керівником Служби зовнішньої розвідки РФ Сергієм Наришкіним, який перебуває під санкціями США. Про це глава американської розвідслужби повідомив в інтерв'ю BBC, повну версію якого опублікують 2 лютого.
Помпео зазначив, що обговорював зі своїм російським колегою загрозу повернення бойовиків "Ісламської держави", які виїхали до Сирії з Росії і країн Середньої Азії.
"Це глобальна проблема, яку нам необхідно розв′язувати разом, щоб ми були у змозі запобігати таким терористичним атакам, які траплялися у 2017 році", – сказав він.
Директор ЦРУ пояснив, що хоча США і розглядають Росію як опонента з ядерним арсеналом, але, тим не менше, у сфері боротьби з тероризмом і "в деяких інших сферах", де російські й американські спецслужби можуть працювати разом, "треба це робити".
Помпео згадав про розмову президента РФ Володимира Путіна з главою Білого дому Дональдом Трампом у грудні 2017-го, коли російський лідер подякував американській розвідці за допомогу в запобіганні теракту в Казанському соборі Санкт-Петербурга.
"Я дуже ціную те, що ми разом виконали цю роботу. Чесно, найімовірніше, там могли бути і жертви серед громадян США", – зізнався глава ЦРУ.
Він додав, що російська розвідка ділиться інформацією, "яка приносить користь Заходу".
"Це сфера, у якій ми можемо працювати разом, де в нас є спільні інтереси", – заявив Помпео.
31 січня газета The Washington Post писала, що, окрім Наришкіна, із Помпео у столиці США побачилися директор ФСБ Росії Олександр Бортніков та глава Головного розвідувального управління Генштабу збройних сил РФ Ігор Коробов.
Наришкін у санкційному американському списку перебуває з 2014 року, Коробов – із 2016-го.
Троє керівників російських спецслужб є фігурантами "кремлівської доповіді", поданої 29 січня 2018 року Конгресу США.