Для охорони Мадуро до Венесуели прибули найманці ПВК "Вагнер" – ЗМІ
Джерела Reuters зазначають, що до Венесуели для охорони президента Ніколаса Мадуро найманці ПВК "Вагнер" вирушили не з Росії, а з третіх країн.
До Венесуели для охорони президента країни Ніколаса Мадуро прибули російські найманці з приватної військової компанії (ПВК) "Вагнер". Про це 25 січня з посиланням на власні джерела повідомило Reuters.
Про точну кількість російських найманців у Венесуелі інформації немає. За різними даними, там може перебувати і "невелика група", і контингент із 400 осіб.
Агентство посилається на голову комітету Загальноросійського офіцерського зібрання Євгенія Шабаєва, який повідомив, що найманці вилетіли до Венесуели на початку цього тижня, до початку протестів опозиції. За його даними, росіяни на двох чартерних літаках прилетіли на Кубу, звідти вже відлетіли до Венесуели.
Джерело Reuters зазначило, що найманці вирушили до Венесуели не з Росії, а з третіх країн, де вони "виконували місії". Літак із найманцями, який прилетів у Гавану, перед цим побував у Сенегалі та Парагваї.
У травні 2018 року у Венесуелі відбулися президентські вибори. За даними ЦВК, за чинного президента країни Ніколаса Мадуро проголосувало 68% виборців, за його найближчого суперника, лідера партії "Прогресивний авангард" Анрі Фалькона – утричі менше. Опозиція заявила, що під час голосування було зафіксовано численні порушення.
10 січня 2019 року Мадуро склав присягу президента. У США та Європейському союзі засудили його вступ на посаду на другий строк.
15 січня парламент Венесуели оголосив Мадуро узурпатором.
23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.
США підтримали Гуайдо, а Росія – Мадуро. 24 січня з Мадуро телефоном розмовляв президент РФ Володимир Путін.
У міністерстві закордонних справ Росії заявили, що засуджує тих, хто "штовхає венесуельське суспільство у прірву кривавої міжусобиці".