До китайської орбітальної станції пристикували вантажний корабель. У КНР місію назвали рекордно короткочасною

Космічний корабель запустили із провінції Хайнань
Фото: ЕРА (архів)

12 листопада протягом приблизно двох годин Китай скерував із Землі та пристикував до своєї споруджуваної орбітальної станції вантажний космічний корабель "Тяньчжоу-5". Про це повідомляє державне агентство Xinhua з посиланням на Китайське пілотоване космічне агентство (CMSA).

Ракета-носій "Чанчжен-7 Y6" із "Тяньчжоу-5" стартувала з космодрому Веньчан у провінції Хайнань на півдні Китаю. Після відокремлення від носія космічний корабель розгорнув сонячні батареї і почав автоматичне зближення з основним модулем орбітальної станції – "Тяньхе".

Стикування, яке завершилося за дві години після старту з космодрому, встановило світовий рекорд за часом доправлення на орбітальну станцію, оголосив розробник системи вантажних кораблів із Китайської академії космічних технологій Пан Вейчжень.

"Тяньчжоу-5" із корисним навантаженням 6,4 тонни доправив на орбітальну станцію, де перебуває троє китайських космонавтів, матеріали для продовження будівництва.

Космічна станція зараз має Т-подібну конфігурацію і масу приблизно 80 тонн.

У планах CMSA – провести наприкінці 2022 року ротацію космонавтів на станції. Для цього на орбіту збираються скерувати пілотований космічний корабель "Шеньчжоу-15", зазначає Xinhua.

Контекст:

Китай розпочав будівництво орбітальної станції у квітні 2021 року із запуску базового модуля станції – "Тяньхе". Завершення будівництва заплановано на кінець 2022 року.

Китайська станція стане третьою багатомодульною пілотованою станцією на орбіті Землі після "Мира" (якої вже не існує) та Міжнародної космічної станції.