Китай доправив трьох космонавтів на свою орбітальну станцію, яку будують

Серед космонавтів є жінка
Фото: ЕРА
16 жовтня китайський космічний корабель "Шеньчжоу-13" із трьома космонавтами на борту успішно зістикувався з модулем "Тяньхе", який є частиною майбутньої орбітальної станції Китаю. Про це з посиланням на Канцелярію програми пілотованої космонавтики Китаю (CMSA) повідомило агентство "Синьхуа".

До складу екіпажу "Шеньчжоу-13" входять Чжай Чжиган, Є Гуанфу та Ван Япін – перша жінка-космонавт, яка вирушила на нову орбітальну станцію.

Стикування з модулем "Тяньхе" фахівці CMSA проводили в автоматичному режимі.

Приєднання космічного корабля до "Тяньхе" відбулося за шість годин і 33 хвилини після старту з космодрому Цзюцюань на північному заході Китаю. На орбіту "Шеньчжоу-13" вивела ракета-носій "Чанчжен-2F".

Космонавти вже ввійшли в основний модуль майбутньої космічної станції, зазначає агентство. На орбіті вони проведуть шість місяців, протягом яких займатимуться роботами з будівництва станції.

Це друга група китайських космонавтів, яка прибула на "Тяньхе". Перша, яка складалася з Нє Хайшена, Лю Боміна та Тан Хунбо, провела там 90 днів, повернувшись на Землю 17 вересня.

Контекст:

Китай розпочав будівництво орбітальної станції у квітні 2021 року зі запуску базового модуля станції – "Тяньхе". У травні до модуля успішно пристикувався вантажний корабель "Тяньчжоу-2". Завершення будівництва заплановано на кінець 2022 року.

Китайська станція стане третьою багатомодульною пілотованою станцією на орбіті Землі після "Миру" (якої вже немає) та Міжнародної космічної станції.