"Роскосмос" дезорієнтував МКС, увімкнувши двигуни пристикованого блоку станції
"Під час тестування двигунів корабля "Союз МС-18" відбувся вплив роботи двигунів на орієнтацію МКС. Унаслідок цього сталася тимчасова зміна орієнтації МКС. Її було оперативно відновлено", – ідеться у повідомленні.
Унаслідок інциденту станція відхилилася від стандартної орієнтації на 57%, повідомили "РИА Новости". У початкове положення МКС повернули за пів години, увімкнувши інші двигуни російського сегмента.
Загрози для екіпажу не було, зазначає агентство.
Космічним кораблем "Союз МС-18" на Землю "Роскосмос" планує повернути 17 жовтня учасників знімальної групи фільму "Виклик" – кінорежисера Клима Шипенка та акторку Юлію Пересільд. Із ними також полетить російський космонавт Олег Новицький.
Дезорієнтація МКС сталася під час тестування двигунів "Союз МС-18" перед польотом на Землю.
Контекст:
Пересільд, Шипенко та професійний космонавт Антон Шкаплеров прибули на МКС 5 жовтня. Із ними міжнародний екіпаж станції збільшився до 10 людей.
Міжнародна космічна станція – це пілотована орбітальна станція, яку використовують як багатоцільовий космічний дослідницький комплекс. У проєкті беруть участь п'ять космічних агентств: NASA, "Роскосмос", Європейське космічне агентство, Японське агентство аерокосмічних досліджень і Канадське космічне агентство. МКС збирали на орбіті Землі протягом 1998–2000 років. 2 листопада 2000 року на станцію вирушила перша експедиція
2014 року країни – учасниці програми домовилися експлуатувати станцію до 2024 року, але в "Роскосмосі" говорили, що її ресурсу вистачить на чотири додаткові роки.