Добкін: Слава бацькові Лукашенку. Тиснув, тисне і нехай далі тисне
Колишній народний депутат, ексголова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив думку, що у протестувальників у Білорусі немає права "кидатися на владу" в особі чинного президента Олександра Лукашенка, яка влаштовує пенсіонерів і бюджетників.
Колишній народний депутат, ексголова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін в авторській програмі засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона заявив, що підтримує президента Білорусі Олександра Лукашенка.
Говорячи про ставлення до двох Майданів в Україні, журналіст навів як приклад протести в Білорусі, на що Добкін заявив: "Слава бацькові Лукашенку. Тиснув, тисне і нехай далі тисне".
Він висловив думку, що білорусі на виборах усе-таки віддали перевагу чинному президенту.
"Бацьку вибрали. Бацька просто вирішив, що він повинен мати у відсотковому співвідношенні більше, ніж цар... Помилився, звісно. Йому б вистачило 51%", – зазначив Добкін.
Політик нагадав, що в усі часи були різні покарання для народу, бо "кожна влада себе захищає".
Відповідаючи на коментар Гордона, що зараз у Білорусі силовики б'ють і ґвалтують протестувальників, Добкін сказав: "Я прошу: приберімо це "ґвалтуємо"... Не хочу говорити, брехня чи не брехня. Дебілів вистачає скрізь: і серед тих, хто б'ється об владу, і тих, хто владу захищає. Приберімо це. Тих, хто ґвалтує, – їх потрібно самих зґвалтувати цими самими кийками. Тут я взагалі навіть без нічого. Але ті, хто стрибає, – молоді, гарні – а де вони будуть за три-чотири роки, якщо не буде Лукашенка?"
На його думку, молодь, яка протестує, рано чи пізно поїде працювати в Польщу чи Росію.
"І скажи мені, будь ласка, а яке їхнє право, якщо вони не бачать свого майбутнього в цій країні, де вони живуть – у Білорусі, – кидатися на владу, яка забезпечує тих, хто виїхати не може, – літніх людей, бюджетників тощо?" – резюмував Добкін.
Добкін: Янукович – п...здун ще той. Повний текст інтерв'ю Добкіна Гордону
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента, на яких, за офіційними даними, переміг Лукашенко з 80,1% голосів виборців. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про впевнену перемогу кандидатки від опозиції Світлани Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів затримали понад 13 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
23 вересня в Палаці незалежності в Мінську провели таємну церемонію інавгурації Лукашенка. Уперше в історії Білорусі її не анонсували. Усупереч вимозі законодавства, церемонії не транслювати по телебаченню. У Євросоюзі заявили, що не вважають Лукашенка законним президентом Білорусі.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявляв, що складання Лукашенком присяги не означає його визнання легітимним главою білоруської держави. 30 вересня глава українського МЗС повідомив, що після спливання 5 листопада строку повноважень нинішнього президента Білорусі офіційний Київ називатиме його просто Олександром Лукашенком.
2 жовтня Євросоюз запровадив санкції проти 40 громадян Білорусі: керівництва міністерства внутрішніх справ, голови Центрвиборчкому, командирів ОМОН. Також санкції проти білоруських посадовців ввели США. Лукашенка немає в жодному зі списків. Україна планує приєднатися до санкцій, які запровадив ЄС.