Дочка Нємцова: Росія не взаємодіє з доповідачем ПАРЄ щодо розслідування вбивства мого батька
Владі РФ не вдасться замовчати справу про вбивство опозиційного російського політика Бориса Нємцова через міжнародну увагу до неї, вважає його дочка Жанна Нємцова.
Підготовка доповідей ОБСЄ та ПАРЄ щодо вбивства в Москві опозиційного російського політика Бориса Нємцова є дуже важливим кроком до встановлення істини в розслідуванні вбивства. Про це заявила донька Нємцова, журналіст Deutsche Welle Жанна Нємцова в інтерв'ю "Голосу Америки", опублікованому 23 лютого.
"Доповідь ПАРЄ буде презентовано вже цього року. Однак Росія не взаємодіє з доповідачем ПАРЄ з розслідування вбивства мого батька Еммануелісом Зінгерісом, пояснюючи це загальними розбіжностями з ПАРЄ. І доповідь ОБСЄ важлива тому, що Росія є членом ОБСЄ, а делегація Росії їздить на засідання її Парламентської асамблеї", – розповіла вона.
Жанна Нємцова зазначила, що в ОБСЄ підготовка доповіді тільки починається і це дасть змогу продовжувати тримати у фокусі уваги справу про вбивство.
"Кілька тижнів тому вийшло інтерв'ю генерала Ігоря Краснова, заступника голови Слідчого комітету Росії... Спочатку саме він був керівником слідчої групи з розкриття вбивства мого батька. В цьому інтерв'ю Краснов сказав, що певні зрушення в цій справі є і вони не хочуть їх оприлюднювати, бо в такий спосіб можна налякати організаторів і замовників. Я зрозуміла його слова так, що значною мірою ланцюжок організаторів і замовників встановлено. Тож міжнародні розслідування – це ще й інструмент тиску на російські слідчі органи", – підкреслила вона.
Журналістка додала, що представники РФ не відвідали спеціального заходу Парламентської асамблеї ОБСЄ у Берліні, присвяченого необхідності міжнародного розслідування вбивства Нємцова.
"Ми це вважаємо демонстрацією того, що російська влада не зацікавлена в розслідуванні вбивства, і це чітко свідчить про те, як російська влада ставиться до закону і правосуддя. Потім, розмовляючи з журналістами, члени російської делегації... нервово реагували. Однак я думаю, їм доведеться відповідати на ті офіційні запити, які доповідач ОБСЄ буде подавати на адресу офіційних російських органів. Дуже важливо не дати забути це вбивство. Часто в Росії резонансні справи навмисно замовчують для того, щоб про них урешті-решт забули. Я бачу, що зі справою про вбивство мого батька цього не станеться, і саме через міжнародну увагу до неї", – підсумувала вона.
27 лютого 2015 року Нємцова застрелили біля Кремля.
Згідно з рішенням суду від 13 липня 2017 року, вбивця Нємцова Заур Дадаєв дістав 20 років колонії суворого режиму. Співучасників Дадаєва, братів Анзора та Шадіда Губашевих, засудили до 19 і 16 років колонії відповідно, Темірлана Ескерханова – до 14 років, Хамзата Бахаєва – до 11 років.
Організатором злочину, вважають у Слідчому комітеті РФ, був водій командира Дадаєва в чеченському батальйоні "Север" Руслан Мухудінов. Адвокат сім'ї Нємцова Вадим Прохоров уважає, що Мухудінов не міг бути замовником злочину.