Допомога Україні має двопартійну підтримку в Конгресі США – Байден

Байден: Ми об'єднали Захід так, як ніколи раніше
Фото: EPA
США й далі допомагатимуть Україні. Про це заявив президент США Джо Байден 24 січня перед зустріччю з лідерами Демократичної партії в Конгресі, повідомляє пресслужба Білого дому.

Говорячи про те, чого демократам вдалося досягти за два роки президентства Байдена, він вказав, зокрема, на сферу зовнішньої політики.

"Ми об'єднали Захід так, як ніколи раніше, зокрема із залученням Японії та інших євразійських країн, які інвестували в майбутнє України", – сказав президент.

Він наголосив, що його адміністрація й далі допомагатиме Україні.

"І ця ідея має двопартійну підтримку, як і ще дещо з того, що ми ухвалили [в Конгресі], мало двопартійну підтримку", – зазначив Байден.

Контекст:

Штати послідовно підтримують Україну в боротьбі проти російської агресії. З початку повномасштабної війни США надають допомогу Україні переважно за системою "президентського скорочення" запасів Пентагону. Окрім того, США допомагають Україні в межах Ініціативи сприяння безпеці України (USAI) у тривалішій перспективі – укладаючи контракти з промисловістю на виробництва зброї.

Окремо у Сполучених Штатах ухвалили закон про лендліз для України, згідно з яким США зможуть позичати або здавати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи. Амбасадорка України у США Оксана Маркарова пояснила, що для оборонної допомоги Україні міноборони США поки використовує програми безоплатного передавання зброї, а лендліз – це додатковий інструмент, який застосовуватимуть у разі потреби.

З початку роботи адміністрації Байдена Штати виділили понад $27,4 млрд у вигляді допомоги у сфері безпеки, зокрема більш ніж $26,7 млрд – із початку повномасштабного вторгнення РФ (з урахуванням пакету допомоги на $2,5 млрд, про який оголосили 19 січня). Обсяг допомоги, виділеної за весь час війни, яка розпочалася 2014 року, становить понад $29,5 млрд, повідомляли в Пентагоні.