"Дождь" звільнив ведучого після скандальної заяви про допомогу російським окупантам з боку телеканала

"Дождь" припинив співпрацю з Коростельовим
Фото: gotfreidlenz / Instagram

Телеканал "Дождь" припинив співпрацю з ведучим Олексієм Коростельовим, який спричинив скандал своєю заявою про те, що канал допомагає мобілізованим російським окупантам. Про те, що сталося в ефірі "Дождя", написало в Telegram видання "Новая газета Европа".

"Ми ухвалили рішення припинити співпрацю з Олексієм Коростельовим від сьогодні. Це дуже складне рішення для нас, але керівництво "Дождя" вважає його єдино правильним і можливим", – заявила в ефірі "Дождя" ведуча Катерина Котрікадзе.

Скандал навколо російського телеканала "Дождь", який позиціонує себе як опозиційний і тепер базується в Латвії, спалахнув після того, як Коростельов в ефірі заявив, що канал допомагає російським військовим на фронті.

У випуску програми "Здесь и сейчас" від 1 грудня прозвучала така фраза ведучого: "Якщо у вас є відомості, є свідчення про те, як відбувається мобілізація, як мобілізовані служать на фронті, вирушають на передову, і ви хочете розповісти про проблеми в російській армії, надсилайте нам повідомлення на пошту або пишіть нам у наш Telegram-бот... Ми сподіваємося, що багатьом, військовослужбовцям зокрема, ми змогли допомогти, наприклад, з оснащенням і просто елементарними зручностями на фронті, тому що історії, які розповідали родичі, чесно кажучи, жахали".

Інформація про допомогу російським військовим "з оснащенням і зручностями на фронті" від телеканала обурила багатьох українців.

Головний редактор "Дождя" Тихон Дзядко стверджує, що використане ведучим формулювання "вводить в оману".

Контекст:

"Дождь" працював у Росії із 2010 року. 2021 року його визнали в РФ "іноземним агентом".

Від початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого Роскомнагляд вимагає, щоб ЗМІ називали воєнні дії в Україні "спеціальною операцією" й не вживали слів "війна", "вторгнення" чи "напад". Через відмову виконувати цю вимогу в РФ протягом першого тижня війни заблокували десятки видань, зокрема "Дождь", "Эхо Москвы", The New Times.

Сайт телеканала Роскомнагляд заблокував на вимогу Генпрокуратури. Головний редактор Тихон Дзядко й частина журналістів виїхали з Росії на тлі погроз колективу, повідомило "Радио Свобода". З 4 березня "Дождь" припиняв роботу до 18 липня.

Голова Нацради з електронних ЗМІ Латвії Іварс Аболіньш повідомив 6 червня, що Латвія видала ліцензію на мовлення телеканала "Дождь" і тепер він мовитиме з Риги. Редакція повідомляла, що на першому етапі студії телеканала розташовуватимуться в Ризі, Амстердамі, Тбілісі й Парижі. У Латвії "Дождь" співпрацює з телекомпанією TV3, у Грузії – з телекомпанією Formula.