Дві системи ППО NASAMS, боєприпаси для HIMARS. У Пентагоні розповіли, що входить до пакету оборонної допомоги для України на $820 млн
Про це йдеться у релізі, який опублікували на сайті Пентагону.
Зазначають, що до нового пакету входить санкціонована президентом США Джо Байденом допомога у сфері безпеки на суму до $50 млн, а також $770 млн із фондів Ініціативи сприяння безпеці України (USAI).
Це 14-й пакет допомоги у сфері безпеки США для України із серпня 2021 року. До нього входять додаткові боєприпаси для артилерійських ракетних систем HIMARS.
У межах USAI міністерство оборони США надасть Україні пріоритетні можливості для захисту від російської агресії. До них входять:
- дві передові системи ППО NASAMS;
- до 150 тис. артилерійських снарядів калібру 155 мм;
- чотири додаткові протиартилерійські радари.
"На відміну від президентського скорочення, USAI є органом, відповідно до якого США закуповують можливості у промисловості, а не надають обладнання із запасів міністерства оборони США. Це оголошення є початком процесу укладання контрактів на надання додаткових можливостей ЗСУ", – підкреслюють у релізі.
Президент Володимир Зеленський у Twitter подякував "за незмінне лідерство та підтримку України у боротьбі з агресором" главі Білого дому Джо Байдену.
"Вітаю історичне рішення США щодо надання Україні нового пакету безпекової допомоги, включно із сучасними системами протиповітряної оборони", – написав Зеленський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Про новий пакет оборонної допомоги України Байден оголосив 30 червня на пресконференції за підсумками саміту НАТО в Мадриді.
The New York Times із посиланням на слова радника президента США з нацбезпеки Джейка Саллівана писала 27 червня, що Штати планують придбати для України передові системи ППО середньої та великої дальності. Це рішення ухвалили на саміті G7, який проводили у Німеччині з 26-го до 28 червня, після того, як "Росія ракетами обстріляла столицю України Київ". Інший посадовець США, імені якого не називають, сказав NYT, що це будуть установки NASAMS.
Контекст:
У Пентагоні 1 липня зазначили, що Сполучені Штати виділили Україні приблизно $7,6 млрд допомоги у сфері безпеки з моменту приходу до влади адміністрації президента США Байдена, зокрема приблизно $6,9 млрд від початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. Із 2014 року США виділили понад $8,8 млрд на допомогу у сфері безпеки України.
Окремо у США ухвалили закон про ленд-ліз для України. Згідно із цим документом, президент США зможе дозволити уряду позичати або давати в оренду засоби захисту Україні та іншим країнам Східної Європи, "яких торкнулося вторгнення РФ в Україну", щоб допомогти зміцнити їхню обороноздатність і захистити цивільне населення.