Джонсон заявив, що перемир'я між Україною та РФ буде недостатньо для зняття санкцій

Джонсон сказав, що тиск на Путіна треба посилювати
Фото: ЕРА
Угода про припинення вогню між Україною та Росією "сама собою" не стане причиною для зняття санкцій Великобританії, введених за вторгнення РФ в Україну.

Про це на зустрічі з міністрами британського уряду заявив прем'єр-міністр Сполученого Королівства Борис Джонсон, розповів Reuters його речник.

За його словами, Джонсон сказав, що тиск на президента Росії Володимира Путіна має бути посилено як через подальші економічні заходи, так і через надання військової допомоги Україні – "щоб Росія повністю змінила курс".

Після вторгнення російських військ в Україну 24 лютого Захід ввів кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, групи наближених до Путіна чиновників, бізнесменів та їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна, а частину російських банків від'єднали від SWIFT. Окрім того, США та ЄС ввели санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.

Великобританія, зокрема, ввела санкції проти низки російських мільярдерів (серед них – Роман Абромович, Олег Дерипаска, Алішер Усманов та інші), заморозивши рахунки та заарештувавши нерухомість.

Контекст:

29 березня у Стамбулі відбувся четвертий очний раунд переговорів України з РФ (кілька разів делегації зустрічалися у відеоформаті).

На переговорах українська делегація офіційно запропонувала свій варіант договору про гарантії безпеки для України, повідомив голова української делегації на переговорах, голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Україна хотіла б бачити серед країн-гарантів членів Ради Безпеки ООН – США, Францію, Великобританію, Китай, – а також Туреччину, Канаду, Німеччину, Італію та Ізраїль, повідомив він. За його словами, РФ також має гарантувати безпеку України, але на інших умовах.

Наразі Україна чекає відповіді на цю пропозицію. Планують, що перед ратифікацією запропонований Києвом договір винесуть на розгляд українців на референдумі.