Зеленський заявив, що готовий зустрітися з Путіним у будь-якій точці світу, крім Росії, України та Білорусі
Про це він сказав, розмірковуючи про гарантії миру з боку політиків інших країн.
"Домовленість має бути у нас із президентом Путіним. Гарантери нічого підписувати не будуть, якщо у нас стоять війська. [...] Я вважаю, що війну можна швидко закінчити – і тягне тільки Путін і його оточення", – наголосив Зеленський.
За його словами, без виведення російських військ з України не підписуватимуть документи і не вестимуть переговорів про це ні прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, ні президент США Джо Байден, ні президент Польщі Анджей Дуда, ні президент Туреччини Реджеп Ердоган.
"Тому ми маємо домовитися з президентом Російської Федерації, а щоб домовитися, йому треба своїми ногами виходити звідти, де він там є, – і прийти на зустріч до мене в будь-яку точку світу, крім... Вважаю безпредметною зустріч у Білорусі, Росії, Україні, і зустрічі наших делегацій це ще раз доводять. Вони більше політично безпредметні. Це три сторони конфлікту на сьогодні, так чи інакше", – пояснив Зеленський.
Президент України вважає, що його договору з Путіним "із підписами, з печатками, хоч кров'ю" достатньо, щоб розпочати процес виведення військ РФ з України.
"Війська мають бути виведені, гаранти все підпишуть, і все. Це все працюватиме далі. Далі ратифікація в парламенті, референдум кілька місяців, а потім [відповідні] зміни до Конституції", – наголосив Зеленський.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Уже відбулося три очні раунди переговорів України з РФ, зараз зустрічі делегацій проводять у відеоформаті. Наступний очний раунд заплановано на 28–30 березня, зустрічі відбудуться у Туреччині.
"Дуже складний і в'язкий переговорний процес. Є принципові суперечності. Але простір для компромісу є", – заявляв радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк.
Сторони публічно не коментують подробиць переговорів. За словами радника керівника Офісу президента України Олексія Арестовича, це вимога низки конвенцій, зокрема Віденської конвенції про право міжнародних договорів.
Прессекретар президента Туреччини Реджепа Ердогана Ібрагім Калин говорив, що у розмові з Ердоганом президент РФ Володимир Путін озвучив шість вимог до України: нейтралітет і відмова від майбутнього вступу в НАТО; демілітаризація та взаємне надання гарантій безпеки за австрійською моделлю; "денацифікація"; скасування "перешкод" широкого вживання російської мови; визнання "ДНР" і "ЛНР"; визнання анексованого Криму територією Росії.
За словами Зеленського, пріоритети України на переговорах такі: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності. Вимогу "денацифікації" та "демілітаризації" Україна обговорювати не збирається, заявив він 27 березня.