Джонсон заявив, що референдум про незалежність у Шотландії проведе наступне покоління
Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон назвав референдуми про незалежність у Шотландії "не дуже веселими заходами". На його думку, такі ініціативи не об'єднують націю.
Референдум про незалежність Шотландії може відбутися за життя наступного покоління, заявив прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон 3 січня у програмі ВВС.
Референдуми в цій країні – не дуже веселий захід, вони не особливо об'єднують націю, прокоментував Джонсон таку ініціативу.
Відповідаючи на запитання, чому справедливо було повторно провести референдум про членство у Євросоюзі, але не ще один референдум про незалежність Шотландії, Джонсон сказав: "Різниця в тому, що у нас був європейський референдум 1975 року, і ми провели ще один 2016 року. Здається, це правильний проміжок".
Заступник голови Шотландської національної партії Кейт Браун заявив, що Джонсон "не може і далі заперечувати демократію". Навіть Дональд Трамп, американський приятель британського прем'єр-міністра, зрозумів, що якщо ти стоїш на шляху демократичного вибору своєї нації, "тебе зметуть", сказав Браун.
На референдумі про незалежність, який Шотландія провела 2014 року, 55,3% населення проголосувало за те, щоб залишитися у складі Сполученого Королівства.
У червні 2016 року у Великобританії провели референдум про вихід країни з Європейського союзу. Це рішення підтримало 51,9% британців. 1 січня 2020 року Сполучене Королівство офіційно вийшло з ЄС. Водночас у всіх виборчих округах Шотландії перемогу здобули прихильники членства в ЄС. Проти Brexit проголосувало 62% шотландців.
Наприкінці грудня ЄС і Великобританія змогли домовитися про торговельні відносини після Brexit, із 1 січня 2021 року вони набули чинності.
Влада Шотландії неодноразово висловлювалася проти виходу з ЄС і заявляла про майбутній вихід зі складу Сполученого Королівства. У вересні 2014 року шотландці провели референдум про незалежність. Тоді 55% жителів проголосували за те, щоб залишитися у складі Сполученого Королівства.
Перша міністерка Шотландії та глава уряду Нікола Стерджен у грудні 2019 року заявляла, що Шотландія подасть заяву на проведення нового референдуму, але Джонсон також відмовився від такої ініціативи. 1 січня Стерджен заявила, що Шотландія скоро повернеться у Євросоюз.