Ексканцлер Німеччини Шредер заявив, що не шкодує про своє ставлення до Росії. Опозиція вимагає виключити його з партії СДПН
Як зазначає видання, Шредера різко критикували навіть у власній партії через те, що він не дистанціювався від російського президента Володимира Путіна після початку війни в Україні.
Шредер в інтерв'ю заявив, що дистанціювання від російського президента зараз "позбавило б його довіри єдиної людини, яка може покласти край війні, – Путіна".
"Я не збираюся визнавати свою провину", – заявив ексканцлер.
Крім того, Шредер заявив, що "у довгостроковій перспективі ізолювати таку країну, як Росія, не можна – ні політично, ні економічно".
Він також відкинув критику енергетичної політики Німеччини, яка поставила ФРН у залежність від російського газу: "Усі вони погоджувалися із цим протягом останніх 30 років. Але тепер раптом усі знають, як краще".
Водночас Шредер сказав, що завжди називав війну РФ проти України "помилкою" – і потрібно встановити мир якнайшвидше.
24 квітня прем'єр-міністр федеральної землі Північний Рейн – Вестфалія Гендрік Вюст з опозиційного Християнсько-демократичного союзу в ефірі Bild TV вимагав від керівництва Соціал-демократичної партії Німеччини розпочати процедуру виключення Шредера з її складу, його цитує Spiegel.
Інтерв'ю ексканцлера він назвав "дуже тривожним" і заявив, що воно має мати наслідки. А поведінку Шредера він назвав "безсоромною".
Контекст:
Шредер був головою уряду Німеччини з 1998-го до 2005 року. Він товаришував із Путіним, коли був канцлером ФРН.
У Німеччині 77-річного Шредера неодноразово критикували через зв'язки з російськими держкомпаніями, зазначає видання.
У 2006 році Шредер очолив комітет акціонерів компанії Nord Stream AG, яка управляє російським газопроводом "Північний потік".
Із 2016 року він керує компанією Nord Stream 2 (оператор будівництва однойменного газопроводу). У вересні 2017 року став головою ради директорів "Роснефти". У червні 2021 року його переобрали на посаду.