Шредер зустрінеться в Москві з Путіним у межах зусиль щодо припинення війни РФ проти України – ЗМІ
Повідомляють, що Шредер погодився бути посередником у відповідь на пропозицію української сторони. 7 березня у Стамбулі за сприяння МЗС Туреччини він зустрівся з українською делегацією на чолі з нардепом від "Голосу" Рустемом Умєровим, який брав участь у переговорах із РФ у Білорусі щодо припинення вогню.
За даними Politico, Умєров сказав Шредеру, що президент України Володимир Зеленський хотів би, щоб канцлер використав свої стосунки з Путіним, щоб спробувати домовитися хоча б про припинення вогню.
Видання зазначає, що українська сторона дала Шредеру вказівки щодо тих питань, стосовно яких готова вести переговори з РФ, зокрема – вступу України в НАТО, статусу Криму та майбутнього Донбасу.
Як пише Politico, Путін погодився прийняти Шредера в Москві.
Шредер був главою уряду Німеччини з 1998-го до 2005 року. У 2006 році очолив комітет акціонерів компанії Nord Stream AG, яка управляє російським газопроводом "Північний потік". У вересні 2017 року став головою ради директорів "Роснефти". У червні 2021 року його переобрали на цю посаду.
Війна Росії проти України. Головне
Контекст:
Україна провела три раунди переговорів із РФ після її масового воєнного вторгнення на територію країни 24 лютого.
Перший раунд переговорів відбувся 28 лютого в районі українсько-білоруського кордону. Основною їхньою метою було припинення вогню та бойових дій на території України. За словами радника глави Офісу президента Михайла Подоляка, "сторони визначили низку пріоритетних тем, щодо яких назріли певні рішення".
Другий раунд відбувся 3 березня. Після нього українська делегація повідомила, що не дістала результатів, на які розраховувала. Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія сказав, що гуманітарні коридори – це "програма-мінімум" переговорів.
Третій раунд відбувся 7 березня. "Є невеликі позитивні зрушення щодо покращення логістики гуманітарних коридорів… По базовому політичному блоку врегулювання разом із припиненням вогню та гарантіями безпеки інтенсивні консультації продовжені", – повідомив Подоляк після завершення переговорів.
За даними головного розслідувача Bellingcat Христо Грозєва, на переговорах з Україною Росія вимагала призначення прем'єр-міністром нардепа від "Опозиційної платформи – За життя" Юрія Бойка, визнання Криму та ОРДЛО і "жодного НАТО".
10 березня в Анталії відбулася тристороння зустріч глав МЗС РФ, України та Туреччини. За підсумками переговорів міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Росія прив'язала припинення бойових дій до виконання вимог Путіна щодо України.
Путін у розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном 28 лютого назвав три умови припинення війни, яку РФ розв'язала проти України 24 лютого: визнання російського суверенітету над Кримом, вирішення завдань щодо "демілітаризації та денацифікації Української держави", забезпечення "нейтрального статусу" України.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив після зустрічі з Кулебою, що Росія нібито "не нападала" на Україну й на інші країни не планує.