Росія прив'язала припинення бойових дій до виконання вимог Путіна до України – Кулеба
Захід транслювали у Facebook МЗС України.
"Ми не можемо зупинити війну, якщо країна, яка здійснила агресію та напад, не має бажання цього робити. Сьогодні я почув, що припинення вогню прив'язане Російською Федерацією до виконання вимог, висунутих президентом [РФ Володимиром] Путіним на адресу України. У зв'язку із цим я хочу підтвердити ще раз, що Україна не здалася, не здається і не здасться. Ми готові до дипломатії, ми шукаємо дипломатичні рішення, але поки їх немає, ми будемо захищати наших людей, нашу землю від російської агресії", – сказав Кулеба.
Глава МЗС України висловив сподівання, що формат переговорів матиме продовження.
"Я готовий до нього, якщо російська сторона буде готова до предметної розмови, а не до повторення широко розповсюджених і пропагандистських штампів та наративів про Україну... Ми зробимо все для миру, для порятунку життя наших громадян", – зазначив Кулеба.
Путін у розмові з президентом Франції Еммануелем Макроном 28 лютого назвав три умови припинення війни, яку РФ розв'язала проти України 24 лютого: визнання російського суверенітету над Кримом, вирішення завдань щодо "демілітаризації та денацифікації української держави", забезпечення його "нейтрального статусу", повідомляють на сайті Кремля.
Війна Росії проти України. Головне
Контекст:
7 березня міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу повідомив, що 10 березня в Анталії відбудеться тристороння зустріч глав МЗС Туреччини, України та Росії. Турецький міністр пояснив, що зустріч відбудеться в межах дипломатичного форуму в Анталії, згоду на участь у якому вже дали Сергій Лавров і Кулеба.
Глава МЗС України говорив, що у нього немає якихось завищених очікувань від майбутніх переговорів із Лавровим.
"Безумовно, будемо витискати по максимуму. Наш інтерес – припинення вогню, звільнення наших територій і безумовне вирішення всіх гуманітарних питань та катастроф, створених російською армією. Це вже не питання, це катастрофи", – сказав Кулеба 9 березня.