Ердоган заявив про плани негайно обговорити питання про повернення до конституції смертної кари
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що після референдуму про посилення влади президента він має намір провести консультації щодо повернення смертної кари.
Виступаючи перед своїми прихильниками після закінчення референдуму, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що в уряді країни почнуть розглядати питання про необхідність запровадження страти, передає Reuters.
Звертаючись до натовпу своїх прихильників у Стамбулі, Ердоган сказав, що він має намір "негайно" обговорити питання про повернення до конституції страти з прем'єр-міністром Біналі Їлдиримом і головою опозиційної Партії націоналістичного руху Девлетом Бахчелі.
Запровадження смертної кари означатиме кінець переговорів про вступ Туреччини до Європейського союзу, зазначає Reuters.
Ердоган також заявив, що за зміни до конституції і посилення президентської влади проголосували 51,5% громадян, і зазначив, що всі повинні поважати рішення нації.
Державне новинне агентство Anadolu повідомляє, що за підсумками підрахунку 99,9% бюлетенів 51,2% виборців проголосували "за" посилення повноважень президента країни. 48,8% висловилися "проти" таких змін.
11 грудня 2016 року заступник голови парламентської фракції керівної в Туреччині Партії справедливості і розвитку Мустафа Еліташ подав спікеру парламенту Ісмаїлу Кахраману пакет конституційних поправок. Парламентський комітет схвалив проект змін до конституції, які розширюють повноваження президента.
Згідно з документом, президент стає головою державної системи і буде наділений повноваженнями щодо призначення віце-президента, міністрів і високопоставлених чиновників. Указами президента також будуть визначати рішення щодо створення, розформування, повноважень, обов'язків і структури міністерств. Президент нарівні з парламентом дістане право ухвалювати рішення про проведення повторних виборів, а також зможе оголошувати режим надзвичайного стану у країні.
Видання The Guardian писало, що пакет поправок у конституцію дасть змогу чинному президенту Туреччини Реджепу Ердогану залишатися при владі до 2029 року.
16 квітня в Туреччині пройшов референдум щодо змін до конституції. Турецька опозиція вже звинуватила владу в маніпуляціях і пообіцяла оскаржити підсумки референдуму.