Ердоган закликав Путіна дати переговорам з Україною "ще один шанс"
Про це заявило управління з комунікацій президента Туреччини, пише "Анадолу".
Зазначено, що сторони, зокрема, обговорили війну Росії проти України.
Ердоган сказав Путіну, що необхідні кроки зі зниження напруженості – від Росії очікують позитивних кроків для полегшення цього процесу, особливо у питанні можливої анексії РФ тимчасово окупованих територій України, підкреслило управління з комунікацій президента Туреччини.
Закликавши Путіна "дати переговорам ще один шанс", Ердоган зазначив, що Туреччина готова "відіграти сприятливу роль у цьому процесі", вказало "Анадолу".
Окрім того, під час бесіди Ердоган висловив задоволення успішним завершенням російсько-українського обміну полоненими та дією Стамбульської угоди щодо безпечного експорту зерна з України.
За словами президента Туреччини, продовження дії механізму вивезення зерна, строк дії якого спливає в листопаді, відповідає спільним інтересам.
Україна ніколи не була проти переговорів із РФ, якщо вони стосуватимуться контрибуцій та репарацій Україні, заявив 27 вересня секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов.
"Чим довше кремлівський режим відтягує ці перемовини, тим гірші умови і більші суми. Завдання з деокупації України і дефрагментації Росії будуть виконані в повному обсязі згідно з планами і графіками", – пообіцяв Данілов.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Туреччина активно пропонує послуги посередника у переговорах між Україною та Росією і надає дипломатичну підтримку. Ердоган пропонував організувати зустріч Путіна та президента України Володимира Зеленського ще у листопаді 2021 року, до повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.
20 вересня 2022 року Ердоган заявив, що Туреччина докладає зусиль, щоб розв'язана РФ війна проти України завершилася на основі захисту територіальної цілісності та незалежності України.
Туреччина сприяла найбільшому обміну полоненими між Україною та Росією 21 вересня. Загалом було звільнено 205 українців та 10 іноземців, які воювали на боці України. Росії передали 55 російських військовослужбовців і підозрюваного у держзраді народного депутата України, кума Путіна Віктора Медведчука.
В інтерв'ю CNN, яке вийшло 11 вересня, Зеленський заявив, що зараз не бачить можливостей для переговорів із Путіним.
Цього самого дня міністр оборони України Олексій Резніков зазначив, що умови, за яких Україна погодиться почати переговори з Росією, змінилися – Київ тепер не розглядає можливості переговорів, якщо війська РФ буде відведено лише на позиції до 24 лютого, коли почалося повномасштабне вторгнення. Ідеться про міжнародно визнані кордони України станом на 1991 рік.