Естонія хоче встановити на водному кордоні з Росією буї з лезами

Установити перепони естонські прикордонники хочуть на ділянках, де простіше перетнути кордон
Фото: wikipedia.org

Департамент поліції та прикордонної охорони Естонії (PPA) має намір випробувати плавуче обладнання для боротьби з нелегальними спробами порушити кордон із боку країни-агресора Росії. Про це 20 жовтня повідомило ERR.

Із 338-кілометрового естонсько-російського кордону лише 135 км пролягають сушею, і прикордонні води постійно намагаються подолати порушники, зазначає телекомпанія. Зокрема, це відбувається на річці Нарва й на системі Чудсько-Псковських озер.

PPA вивчив досвід інших країн і вирішив випробувати в себе два способи боротьби з порушенням водного кордону: ланцюжок буїв і плавучий паркан на понтонах. Випробування розпочнуть 2025 року, на це відомство виділить €1 млн. Пілотний проєкт розрахований на три роки.

Щодо буїв, то, як стверджують у PPA, вони легко обертаються у воді, тому "перелізти їх неможливо". Заступник гендиректора PPA Вейко Коммусаар заявив, що система побудована так, що не дасть подолати її і човнам, тому що від плавзасобів "мало що залишиться", а для складних місць є пристрої з різальними лезами.

Установити перепони естонські прикордонники хочуть на ділянках, де простіше перетнути кордон. Метою випробувань також буде з'ясувати, як обладнання поводиться в умовах зими і швидкої течії.

Контекст:

У PPA повідомляли, що наприкінці 2023 року Росія свідомо спрямовувала на кордон Естонії іноземців, які не мають законного права на в'їзд до ЄС, і попереджали, що Естонії, можливо, доведеться тимчасово закрити свої прикордонні пункти. На цей момент на кордоні Естонії та Росії відкрито два автомобільні й один пішохідний пункти пропуску.

Rus.Postimees із посиланням на інформацію PPA повідомило, що 2023 року зафіксували 97 випадків нелегального переходу естонсько-російського кордону, причому 53 з них були пов'язані із "заходами з відпочинку та дозвілля". Як пояснили у PPA, більша частина незаконних перетинів відбувається на воді під час риболовлі, коли порушників затримують, їх або штрафують, або оголошують їм усне попередження. 2022 року таких випадків було 92, 2021 року – 130.

У червні 2024 року глава МВС Естонії Лаурі Ляенеметс сказав "Настоящему времени", що загалом ситуація на кордоні Естонії та РФ спокійна і Естонія не відчуває такого "міграційного тиску", як Фінляндія, Латвія, Литва та Польща.