Facebook продовжить банити контент, пов'язаний із "Талібаном"
Компанія заявляє, що у неї є спеціальна група афганських експертів для відстеження та видалення контенту, пов'язаного з рухом "Талібан"
У соцмережі нагадали, що "Талібан" у США визнано терористичною організацією, тому Facebook заборонив її членам користуватися послугами платформи. Це означає, що соцмережа видаляє акаунти, які ведуть таліби або від їхнього імені, і забороняє будь-який контент із підтримкою або схваленням "Талібану".
Facebook підкреслив, що політика поширюється на всі його платформи, зокрема Instagram і WhatsApp.
Водночас BBC зазначає, що таліби однаково використовують WhatsApp для спілкування, незважаючи на заборону. У Facebook пообіцяли вжити заходів, якщо виявиться, що облікові записи в застосунку будуть пов'язані з "Талібаном".
Відповідаючи на запитання BBC про використання "Талібаном" Twitter, представник компанії розповів про політику, спрямовану проти насильницьких організацій і ненависницької поведінки. Згідно зі своїми правилами, Twitter не допускає до користування своєю платформою угруповання, де пропагують тероризм або насильство проти мирних жителів.
Контекст:
Ісламістський рух "Талібан" створили 1994 року, з 1996-го до 2001 року він був при владі в Афганістані, контролював більшість території країни.
Після терактів 11 вересня 2001 року в США і відмови "Талібану" видати лідера терористичної організації "Аль-Каїда" Усаму бен Ладена в Афганістан ввели американські війська. Уряд "Талібану" був повалений, таліби почали бойові дії проти влади.
У лютому 2020 року представники США і руху "Талібан" підписали мирну угоду, яка передбачає виведення іноземних військ з Афганістану протягом 18 місяців після її підписання.
Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке почали у квітні 2021 року. До 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані того самого дня втік за кордон. Його точне місцеперебування невідоме.
На тлі наступу "Талібану" іноземні держави почали евакуацію своїх громадян. Цей процес був паралізований через те, що 16 серпня в аеропорту Кабула панував хаос, і аеропорт скасував усі комерційні рейси. 17 серпня процес евакуації відновився, хоча міністерка оборони Франції Флоранс Парлі говорила, що блокпости талібів ускладнюють доступ до аеропорту.