Facebook та Instagram знімуть заборону на зображення з оголеними жіночими сосками. Раніше такі фото видаляли
Наглядова рада компанії Meta, яка володіє соцмережами Facebook та Instagram, скасувала рішення адміністрації соцмереж про видалення фотографій з оголеними жіночими сосками і рекомендувала переглянути правила щодо модерації таких знімків. Про це повідомляє 18 січня The Guardian.
Наглядова рада дійшла висновку, що обмеження й винятки з правил, які стосуються жіночих сосків, "розлогі й спантеличують" користувачів, особливо в тому, що стосується "трансгендерних і небінарних людей".
Відповідно до правил Facebook та Instagram, у соцмережах обмежено публікацію оголених фото. У випадку жіночих грудей основним критерієм для модерації була помітність на знімку сосків. Оголені фотографії, на яких вони відретушовані або закриті, фільтр пропускав, і їх публікували в мережах.
Водночас аналогічної заборони на публікацію зображень чоловічих сосків у цих соцмережах не вводили, зазначає The Guardian.
Нова суперечка про право публікувати оголені зображення в соцмережах, як пише видання, розгорілася після того, як алгоритми Facebook заблокували пости трансгендерної пари зі США, вважаючи їхні знімки порушенням правил про сексуалізований контент.
Зазначають, що після скарг модератори соцмережі вручну відновили публікації, але ситуація потрапила на розгляд наглядової ради компанії. Там вирішили, що "політика модерації базується на бінарному погляді на стать та відмінності між чоловічим і жіночим тілом", що робить її помилковою.
У наглядовій раді рекомендували встановити єдині правила для статей. Meta має 60 днів, щоб публічно відреагувати на рекомендації ради. Як повідомляє The Guardian, у компанії вже повідомили, що "вітають" це рішення, яке, імовірно, незабаром буде відображено в політиці модерації соцмереж.
Модерація в Instagram та Facebook частково базується на алгоритмах штучного інтелекту. Це призводило до казусів – наприклад, у 2016 році соцмережа заблокувала акаунт, де виклали фотографію святкового торта, на якому алгоритми виявили "соски". Цей знімок соцмережа сприйняла як "сексуалізований контент".
Політика модерації у Facebook та Instagram викликала невдоволення користувачів й іноді навіть призводила до протестів. Боротьбу за право показувати жіночі соски на знімках так само, як дозволено чоловікам, активісти вели майже 10 років, зазначає The Guardian.