Фейгін: Москвичі все розуміють, але думають: "Нехай хтось Путіна змінить, а ми хороводи водитимемо й танці влаштуємо: "Дякувати богу, ви мудака цього сковирнули"
Жителі Москви розуміють, що насправді відбувається у війні Росії проти України. Таку думку в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону висловив російський юрист, блогер Марк Фейгін, розмірковуючи про президента Росії Володимира Путіна і його ймовірних наступників.
"Основна маса, скажімо так, столичної публіки, безумовно, звісно, [...] усе розуміє. Вони відрізняються від провінції, відрізняються від далеких регіонів Росії тим, що це люди просунуті. Вони, звісно, сидять в інтернеті, вони дивляться все", – сказав він.
Блогер зазначив, що йому багато хто пише й дехто телефонує – і "вони все розуміють".
"Але вони теж у вичікувальній позиції: "А ось нехай хтось змінить – і ми водитимемо хороводи, влаштуємо танці радісні: "Дякувати богу, мудака цього сковирнули". А самі вони взагалі нічого не робитимуть. Але розуміння там є абсолютним. Тому що, з одного боку, вони бачать, що війна загалом зазнає фіаско, економіка, безумовно, летить у прірву", – пояснив Фейгін.
За його словами, "ці люди, особливо середній клас, дуже залежними були від співпраці із Заходом як економічним суб'єктом передусім".
"Тому що "бог із нею – з політикою. Прав немає, ми нікого не обираємо, але ми ніби існували технологічно, практично у різних сферах обслуговування саме із західного бізнесу". І в Москві, у столицях, він був дуже відчутним. До того ж гігантськи. Зараз він весь вийшов. Просто весь. І тому ті, хто не поїхав, а залишаються там, – вони ніби у вичікувальній позиції, що ось-ось це все лусне – і "ми заживемо, як ми жили", – наголосив Фейгін.
Він вважає, що "проблема цієї деактивованої маси в тому, що вони самі нічого не готові робити".
"Там страх і якесь відчуття добробуту, яке може взагалі похитнутися від цього. Тому "нехай хтось це зробить, а ми це, звісно, підхопимо, ми зі свого боку не пошкодуємо сил". Приблизно такі настрої", – сказав Фейгін.
Фейгін: Москва з високим ступенем імовірності готує наступ на півночі. Це остання масштабна авантюра. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" і "денацифікації" України. Від самого початку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Але бліцкриг провалився.
Розв'язана Росією війна в Україні закінчиться до початку літа 2023 року, спрогнозував начальник військової розвідки України Кирило Буданов у середині жовтня. "Для початку" Україна вийде на кордони 1991 року, зазначив глава розвідки.
На думку російської журналістки Юлії Латиніної, Путін може зіткнутися з перспективою загроз для своєї влади в Росії на тлі невдалого перебігу вторгнення в Україну.
За оцінкою радника глави МВС України Антона Геращенка, поразки російської армії в Україні впливають на ситуацію в РФ і система управління, яку побудував Путін, руйнується. Він вважає, що є чотири варіанти, як складеться майбутнє Путіна. Зокрема, Геращенко не відкидає, що главу Кремля "роздере натовп після перевороту".