Фейгін: Один із полонених російських військовослужбовців із якоїсь глухої діри сказав: "А що поганого в туалеті надворі? Зате не пахне в хаті". Ви розумієте, який це рівень?
"Мені здається, що "русский мир" можна охарактеризувати однією фразою – "очко надворі", – сказала журналістка.
Фейгін розповів, що нещодавно дивився інтерв'ю з одним із захоплених в полон в Україні російських військовослужбовців, який говорив про туалети в Росії (блогер сказав, що інтерв'ю записав Володимир Золкін, насправді це інтерв'ю Любомира Ференца з полоненим російським окупантом Денисом Проніним із Тамбовської області, його опубліковано в YouTube).
"Військовослужбовець із якоїсь глухої діри сказав: "А що поганого в тому, що туалет надворі?" – "Ну як? Дупі холодно". – "Зате не пахне в хаті". Ось ви розумієте, який це рівень? Я думаю: "Ех ти, це ж яка освіта в тебе?" Треба обов'язкова середня. Відчуття етичні, естетичні, звідки вони навіяні? Вам хтось це все розповів? Я просто намагаюсь зрозуміти. А це соціальне пониження. Їх перевели на цей розряд, і вони вважають, що так жити добре", – сказав Фейгін.
В інтернеті можна знайти багато відео, у яких жителі Росії розповідають, що жити без зручностей непогано, адже поряд – красива природа, продовжив блогер.
"Скільки завгодно ви знайдете російських відео, де кажуть: "Та ми як живемо! Дерев'яний будинок, тут річка Кама тече. Так, туалет надворі, так добре! Улітку взагалі спекотно. Які кондиціонери? Ми навіть не знаємо, що це таке". Ідіоти навіть не розуміють, що комфорт – це лише результат прогресу. Люди раніше в печерах жили, наскельні написи, малюнки [робили], живих тварин жерли, бо вогню не було. Можна повернутися до цього стану. Архаїка, вона це припускає. І їм ще кажуть [російські пропагандисти], що "архаїка – це добре, ви довго живете взагалі, потрібно осмислено померти". Ну, якщо ось у такому ціннісному орієнтирі "русский мир" перебуває – ок", – сказав Фейгін.
Контекст:
2022 року в Росії за межею бідності жило приблизно 17,2 млн осіб (11,8% населення), повідомило агентство "Інтерфакс" із посиланням на дані Росстату. Це означає, що їхні доходи, за офіційними даними, нижчі за прожитковий мінімум, наприкінці 2022 року в Росії він становив 13 919 руб. (за курсом НБУ це орієнтовно 7 тис. грн).
Агентство РБК 2019 року повідомляло з посиланням на дані Росстату (новіших даних знайти не вдалося), що в Росії більше ніж у 22% домогосподарств немає доступу до централізованої каналізації: 16,8% користуються системою труб у вигрібні ями, а у 5,8% населення системи каналізації немає.
Заступник директора центру управління ЖКГ Російської академії народного господарства та державної служби Євген Блех сказав у коментарі агентству, що сільське населення в Росії живе без каналізації, нормального водогону і часто без централізованого газопостачання. "Усі ЖКГ, що в містах, що в сільській місцевості, фінансують за залишковим принципом. Так було, є і буде багато років", – зазначив він.