Фейгін про вибухи на "Північному потоці": Це передвісник закінчення газової залежності Європи від РФ. Глибоководні газопроводи більше не працюватимуть G

Європа впорається із забезпеченням себе енергоносіями і без "Північних потоків", переконаний Фейгін
Фото: EPA

Інциденти з витоком газу із газопроводів "Північний потік – 1" та "Північний потік – 2", які попередньо кваліфікують як диверсію, можна вважати передвісником закінчення газової залежності Європи від Росії. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив російський юрист, блогер Марк Фейгін.

"Я не схильний думати, що це зробили американці. Поки мене не переконають у зворотному, я все одно думатиму, що це ігри Москви. Ось. Зрештою, це територіальні води Данії. Ну, є ж фахівці. Рано чи пізно доберуться до цих труб, пофотографують, дослідять", – припустив Фейгін.

Юрист підкреслив, що завдяки своїй професійній діяльності він глибоко переконаний: в умовах ХХІ століття важко уявити, що не вдасться знайти "слід криміналістичний, який доводить авторство таких масштабних впливів". Він додав, що "все з'ясують".

"І те, що вони пропагандистськи використовують цю ситуацію, – вона потрібна для постійного шантажу і тиску на Європу. "Ви без нашого газу не проживете". Мені здається, уже цю станцію проїхали. Ось. Точно абсолютно Європа впорається із цією зимою", – заявив блогер.

Фейгін вважає, що Європа пройде цей тяжкий період і витримає.

"Незважаючи на труднощі, на втрати грошові й таке інше, я думаю, що все мине нормально. Сховища заповнені. Але те, що більше глибоководні всі ці газопроводи не працюватимуть – "Північний потік – 1", я вже не кажу про "Північний потік – 2", – я думаю, це питання вирішене. І це (інцидент у Балтійському морі. – "ГОРДОН") фіксує цей фінал", – заявив Фейгін.

На думку блогера, українському газопроводу, яким здійснюють транзит російського газу в Європу, теж "не довго залишилося".

"Я думаю, що скінчиться, знаєте... Якщо вже на глибині в територіальних водах Данії таке можливо, то на території України... Малоймовірно, що залишиться вся інфраструктура: економічна, ресурсна і таке інше, – пов'язана з Москвою. Дуже малоймовірно, надзвичайно малоймовірно", – резюмував Фейгін.

Контекст:

"Північні потоки" – газопроводи між Росією та Німеччиною, що проходять дном Балтійського моря. Перший "Північний потік" потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік на цей момент зупинено. "Північний потік – 2" аналогічної потужності побудували і він готовий до експлуатації, але не запрацював через санкційні обмеження.

Витік на одній із ниток магістралі "Північний потік – 2" в економічній зоні Данії виявили в ніч із 25-го на 26 вересня. Пізніше схожі витоки зафіксували з обох ниток першого "Північного потоку".

Данія і Швеція оголосили обмеження для судноплавства незабаром після того, як виявили аварійну ділянку, де паливо потрапляє в море.

Незадовго до падіння тиску в трубах і виявлення витоку газу шведські та данські сейсмологічні станції зафіксували підводні вибухи.

Міністри оборони Данії, Швеції, Норвегії, Фінляндії та Ісландії назвали пошкодження "Північних потоків" "умисним актом диверсії".

30 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що пошкодження газопроводів "Північний потік" та "Північний потік – 2" організували західні країни, а США "є головним вигодонабувачем".

Президент США Джо Байден назвав пошкодження на газопроводах "навмисним актом саботажу". "Тепер росіяни поширюють дезінформацію та брехню... Ми збираємося працювати з нашими союзниками, щоб докопатися до суті того, що саме сталося", – сказав він 30 вересня.