Фейгін: Путіну ніхто не пробачить, що він пропонував Макрону здати аналіз калу і що президент Франції ішов обмерзлою смугою аеропорту взимку. Йому будуть мстити G

Перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну Макрон прилітав на переговори з Путіним
Фото: ЕРА (архів)

Перед оголошенням про вторгнення в Україну президент Росії Володимир Путін принижував тих, хто намагався вести з ним переговори про неприпустимість цього, зокрема президента Франції Еммануеля Макрона. Про це в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив російський юрист і блогер Марк Фейгін.

"Вони Макрона, коли він приїжджав, пустили... [...] Він ішов від трапа літака. Не машиною підкотили до нього – ну, глава держави Франція все-таки, один із лідерів Європи, він ішов пішки до свого "Внуково-5". Його там посол проводжав, пішки йшли взимку. До війни. Не кажучи вже про те, що вони запропонували йому здати кал, щоб зустрічатися з Путіним, – аналіз калу. Він сказав: "Ні". [...] Сенс у тому, що він по-різному принижував усіх", – сказав блогер.

Він вважає, що стенограму телефонної розмови Путіна і Макрона, яка з'явилася пізніше у французьких ЗМІ, 20 лютого 2022 року передав Єлисейський палац.

"Там же все. Узагалі все. Зрозуміло, що Макрон і його адміністрація злили перед виборами цей матеріал, щоб показати: "Не тому, що я співчуваю Путіну. Подивіться, як я з ним розмовляв". Аудіозапис, який розшифрували, у вигляді стенограми скинули у пресу. І він його вмовляє: "Слухай, не треба, не роби... Ти відведеш війська? Давай я з [президентом США Джо] Байденом поговорю". – "Ні, я в хокей іду грати". – "Який хокей? Тобі пропонують із Байденом зустрітися. Він готовий. Я з ним щойно переговорив", – переказав Фейгін.

За його словами, 20 лютого, за чотири дні до оголошення про вторгнення в Україну, Путін поводився так, "ніби був переконаний, що до 1 березня він буде на Хрещатику".

"А воно – бач, як вийшло, як повернулося все... Ай-яй-яй, переїхали зайчику ніжки. І все, і аля-ля. І що тепер? І куди? І тепер він думає, що він той самий, що був, там, – не знаю – 20 лютого, і може розмовляти отак: "А-а! Я тут вирішив... Яка Україна? Чого Україна? Я взагалі все вирішив. Я пішов у хокей грати". Ну йди, постукай ключечкою. Зараз не хочеш постукати? Тому, із цього погляду, безумовно, йому мстять, йому будуть мстити. Ніхто йому нічого не пробачить. Ні здавання калу, ні пішки до "Внуково-5" по обмерзлій смузі – і це президента Франції... Ніхто нічого не пробачить. Гнатимуться і кидатимуть дротики", – заявив Фейгін.

Фейгін: Колись ми дізнаємося, що дивився Путін. Мені здається, він обмежився Pornhub або чимось таким, та ще й жорсткий, не софт-варіант. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Макрон кілька разів телефонував і прилітав до Росії для переговорів із Путіним, зокрема зустрівся з ним у Москві 7 лютого 2022 року. Під час зустрічі вони сиділи на протилежних кінцях довгого столу. Фотографії, зроблені під час переговорів, стали приводом для мемів і фотожаб. У ЗМІ називали різну довжину столу, за даними прессекретаря Путіна Дмитра Пєскова, вона "приблизно 6 м". Пєсков пояснив, що деякі світові лідери перебувають на відстані від Путіна, оскільки "дотримуються своїх правил" і відмовляються здавати ПЛР-тест на коронавірус російським медикам. Так нібито було і з Макроном.

За даними Reuters, Макрон мав вибір: або він погоджується на ПЛР-тест, проведений російськими лікарями, і йому дають змогу перебувати на найближчій відстані з Путіним, або він відмовляється і дотримується суворого соціального дистанціювання. Наближені Макрона знали, що такий вибір означає відсутність рукостискання між президентами і цей довгий стіл, але "не могли дозволити, щоб ДНК президента потрапила до їхніх рук", сказало джерело агентства. Reuters з'ясувало, що Макрон здав ПЛР-тест у Франції перед від'їздом, а також тест на антиген вже в Росії (його зробив власний лікар президента), але це не влаштувало російську сторону.

Про те, що Макрону потрібно було здати аналіз калу, у ЗМІ не згадували. Але у лютому Telegram-канал Baza повідомив, що російські посадовці, наближені до Путіна, мають кілька разів на тиждень здавати кал. "Якщо раніше співробітники, які мають зустрітися з Володимиром Путіним, мали відсидіти на двотижневому карантині, то тепер вони ще й здають кілька разів на тиждень аналізи випорожнень", – написав канал, посилаючись на кілька джерел. За даними Baza, серед працівників адміністрації президента та Федеральної служби охорони РФ є люди, які за 2021 рік провели на карантині (тобто в одиночних номерах) понад 150 днів.

Після повідомлення Baza російські журналісти (телеканал "Дождь" і Telegram-канал ЧТД) знайшли на порталі держзакупівель договори спеціального льотного загону "Россия", який перевозить Путіна, з поліклінікою управління справами президента про проведення медичних аналізів на коронавірус, серед них був аналіз калу методом ПЛР.