Фейгін: Системі треба або Путіна фізично усунути, або ізолювати і сказати: "Ну дурник, старенький, у деменції. Не звертайте уваги. Його лікують електрикою, клізма, теплі ванночки" G

Російський чиновницький апарат хоче усунути Путіна так, щоб сам Путін був згоден, стверджує Фейгін
Фото: EPA

Частина людей з оточення президента країни-окупанта РФ Володимира Путіна розмірковує про те, як би "м'яко згорнути" розв'язану главою Кремля війну в Україні та протистояння із Заходом. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив російський юрист, блогер Марк Фейгін.

"[Прем'єр-міністр РФ Михайло] Мішустін міг би їх, [російський] апарат влади, влаштувати [як наступник] – щоб м'яко згорнути, повісити на Путіна всіх собак. У всьому винна не армія, не Луб'янка, не російський народ, а от саме одна людина – Путін. Ну що з ним робити? Відправмо його [у вигнання, як французького імператора Наполеона Бонапарта] на острів Святої Єлени – десь поблизу Сочі, нехай він там собі…" – припустив Фейгін.

Він вважає, що Путіна "або вже знищать, або відправлять на пенсію".

"Одне з двох. Тому що це не має супроводжувати крах системи. Для системи найболісніше – залишити його живим, але таким живим, щоб він міг говорити. Ось так не можна. Треба його або фізично усунути, або так ізолювати, щоб система сказала: "Ну що? Ну дурник, старенький, деменція, не звертайте уваги. Ось його лікують електрикою, клізми, теплі ванночки, от якось так", – сказав юрист.

Блогер підкреслив, що для російської системи найближчі президентські вибори в РФ могли б стати інструментом здійснення таких змін, якщо в підсумку країну очолить не Путін.

"У цьому питання і полягає. [Переконати Захід] зняти санкції, продовжити якусь політику притомну. Загалом, повісити на Путіна і поступитися навіть Кримом: "Ну, слухайте, це ж Путін підписав документи, а не ми". Навіть Путін не буде нічого підписувати, вони за нього підпишуть – мовляв, "Путін підписав відмову від територій, ось наказ вивести війська. А ми ж що? Це він підписав, не ми. Ми зрозуміли, що це зрада, відступництво, але що тепер зробиш?" – припускає Фейгін.

Він додав, що в російській верхівці "питання це обговорюють".

"Але, знаєте, обговорюють якось так, щоб це менш болісно було, щоб ніхто не обурювався, щоб усі погодилися, щоб сам Путін із цим погодився. Ось так апарат влаштовано", – заявив юрист.

На думку блогера, очікування, що російський чиновницький апарат піде проти глави Кремля, надто оптимістичні.

"Там людей міцних же практично немає. Не треба думати, що ці люди здатні на змову. Увірватися там, шарфиком. Ось ці конкретно люди – ні. Може, є інші, але ці конкретно люди з оточення, які плоть від плоті цієї системи, – це все путінські посадовці, його призначенці. Ось ці, я думаю, не здатні", – підсумував Фейгін.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Деякі аналітики висловлюють припущення, що воєнна поразка в Україні може призвести до зміни влади в Росії. Оглядач сайта NV, ведучий "Радіо NV" Іван Яковина вважає, що Путін уже втрачає владу і стає "страшним тягарем" навіть для свого оточення.

Путін здається "більш ізольованим, аніж будь-коли", і відчуває "втрату друзів" як у Росії, так і за її межами, писала за підсумками 2022 року The Washington Post.

Путін не зможе скористатися своїм величезним багатством після того, як відійде від влади у Росії. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив український телеведучий Савік Шустер.

У Путіна в лютому 2022 року були всі можливості не починати вторгнення в Україну, заявив в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону ізраїльський політтехнолог Михайло Шейтельман, який живе в Україні. "Він міг усе життя жити чудово, заробити ще $1 трлн для себе особисто і для своїх нащадків і правити Росією ще щонайменше 30 років. Усе в нього було в руках", сказав він.

Російський опозиційний політик, колишній глава уряду Російської Федерації Михайло Касьянов припустив в інтерв'ю Гордону, що Путіну можуть запропонувати певні гарантії безпеки в обмін на те, що він піде із влади. На думку Касьянова, ніхто водночас не обговорюватиме з Путіним збереження його активів, а єдиною країною, яка може прийняти і захистити президента РФ, є Китай.