Фельштинський: Трамп став найуспішнішим проєктом російських спецслужб після приведення до влади в Росії полковника ФСБ Путіна G

Трамп програв президентські вибори 2020 року
Фото: EPA
Прихід президента США Дональда Трампа в Білий дім став можливим "завдяки безпрецедентному втручанню Росії в американську президентську кампанію 2016 року", заявив американсько-російський історик Юрій Фельштинський у статті для інтернет-видання "ГОРДОН". Він заявив, що до цього найуспішнішим проєктом російських спецслужб було те, що президентом РФ став Володимир Путін.

Американсько-російський історик Юрій Фельштинський вважає президента США Дональда Трампа "успішним проєктом російських спецслужб". Про це він написав у статті для інтернет-видання "ГОРДОН".

"Я вивчаю Трампа вже більше ніж чотири роки і звертав увагу на те, що його приведення у Білий дім стало можливим завдяки безпрецедентному втручанню Росії в американську президентську кампанію 2016 року. Тоді Кремль надавав підтримку Трампу за кількома напрямами, зокрема через фінансову допомогу і пропагандистське (піарне) прикриття. Трамп став найуспішнішим проєктом російських спецслужб після приведення до влади в Росії 2000 року полковника ФСБ Володимира Путіна. За чотири роки при владі Трамп завдав Сполученим Штатам і американській демократії шкоди незрівнянно більшої, ніж Усама Бен Ладен. Він спочатку розколов Америку на "демократів" і "республіканців", потім уміло спровокував заворушення чорного населення у США і, нарешті, організував численні повстання войовничого профашистського натовпу під брехливим гаслом захисту вкраденої у нього перемоги на президентських виборах 2020 року", – заявив історик.

За словами Фельштинського, Трамп "поставив на чолі міністерства юстиції особисто йому відданого генпрокурора і зробив зі США бананову республіку".

"Банальним шантажем, погрозами і підкупом він зсунув більшість Республіканської партії на позиції, далекі від захисту інтересів республіки і демократії, підмінивши інтереси країни своїми особистими інтересами. У Білому домі (і зараз це можна стверджувати абсолютно впевнено і без застережень) опинився державний злочинець, зрадник і відступник, небезпечний демагог і фашист, який ненавидить Америку і планує водночас в останній день перебування в Білому домі видати собі самому індульгенцію за всі скоєні ним злочини й амністувати себе та членів своєї сім'ї за діяння, у яких їх ще навіть не обвинуватив суд, у превентивному порядку", – заявив він.

Фельштинський: У криголама Трампа немає ні гальм, ні заднього ходу. Читайте повний текст статті

6 січня на мітингу, який відбувся перед Білим домом, Трамп заявив прихильникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів Джо Байдена. Протестувальники вирушили до Капітолія. Трамп обіцяв піти за ними, але поїхав до Білого дому і спостерігав за штурмом по телевізору, стверджує CNN.

Унаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них офіцер поліціїзатримали 52 людей, у Вашингтоні оголосили надзвичайний стан. ФБР оголосило учасників штурму в розшук, за інформацію про тих, хто встановив у будівлі Конгресу США вибухові пристрої, обіцяло винагороду.

7 січня Конгрес США затвердив Джо Байдена переможцем президентських виборів. Він отримав 306 голосів вибірників, його попередник на посаді глави держави Дональд Трамп – 232. Інавгурація нового президента США має відбутися 20 січня.

7 січня спікерка Палати представників Ненсі Пелосі закликала віцепрезидента Майка Пенса відсторонити Трампа з посади на підставі 25-ї поправки до конституції США (ця поправка регламентує процедуру відсторонення президента в разі його недієздатності) і попередила, що якщо цього не відбудеться, Конгрес може ініціювати імпічмент. Пенс поки офіційно не коментував, чи готовий почати процедуру відсторонення Трампа. Відповідно до конституції, таку процедуру ініціюють на підставі заяви віцепрезидента про недієздатність глави держави. За даними The New York Times, Пенс виступає проти припинення повноважень Трампа на підставі 25-ї поправки. Віцепрезидент США вважає, що це посилить хаос у країні, а не зупинить його.

8 січня Демократична партія США розповсюдила новий проєкт резолюції про імпічмент Трампа. Автори резолюції обвинувачують Трампа в підбурюванні до масових заворушень.

Згідно з опитуванням, проведеним агентством Reuters і компанією Ipsos 7–8 січня, більше ніж половина американців хоче негайного відсторонення Трампа з посади.