Фіндиректор Huawei подала в суд на канадських правоохоронців
Захист фінансового директора і доньки засновника китайської компанії Huawei Мен Ванчжоу вважає, що прикордонники і поліція Канади в грудні 2018 року під виглядом звичайної перевірки незаконно затримали, допитали та обшукали її, щоб дістати свідчення в незаконний спосіб.
Фінансовий директор і донька засновника китайської компанії Huawei Мен Ванчжоу подала в суд Канади позов щодо прикордонників і кінної поліції країни про порушення її конституційних прав. Про це повідомило видання Globe and Mail 3 березня.
У позові-скарзі Мен Ванчжоу йдеться про те, що під час затримання її допитували протягом трьох годин без повідомлення про права, також оглянули її телефони, планшет і ноутбук. Адвокати вважають, що в такий спосіб було порушено права представника китайської компанії, а також завдано матеріального збитку, розміру якого поки не розголошують.
Захист Мен Ванчжоу вважає, що прикордонники Канади під виглядом звичайної перевірки незаконно затримали, обшукали і допитали жінку, щоб дістати від неї свідчення в незаконний спосіб.
Мен Ванчжоу затримали 1 грудня 2018 року. За даними ЗМІ, її заарештували за незаконні транзакції через банк HSBC, обвинувачений у переказах коштів у країни, що наразі під американськими санкціями.
10 грудня стало відомо, що Мен Ванчжоу попросила звільнити її під заставу за станом здоров'я.
Увечері 11 грудня її відпустили під заставу в розмірі 10 млн канадських доларів ($7,5 млн).
28 січня виконувач обов'язків американського генпрокурора Метью Вітакер висунув китайській компанії Huawei обвинувачення в діях, які загрожують національній безпеці США. За словами Вітакера, йдеться про 10 федеральних злочинів, пов'язаних із викраденням у 2012 році інформації про робота, використовуваного для тестування мобільних телефонів. Крім того, Huawei додатково обвинуватили в 13 злочинах, до яких можуть бути причетні фінансовий директор компанії Мен Ванчжоу, філія в Ірані та дочірня компанія у США.
Компанія Huawei відкинула можливу причетність до злочинів, у яких обвинуватила її влада США.
2 березня стало відомо, що Канада почала процес екстрадиції фіндиректора Huawei.
Huawei Technologies Co. Ltd. – одна з найбільших світових компаній у сфері телекомунікацій. Заснована 1987 року. Виробляє обладнання для бездротових мереж, мережеві пристрої, апаратне забезпечення, термінали, смартфони та планшети. У 2017 році виторг компанії сягнув $92,5 млрд, а чистий прибуток становив $7,3 млрд.