Фінляндія і Нідерланди вирішили передати Україні додаткову військову допомогу
Водночас в оборонному відомстві не надали деталей про вміст, спосіб доправлення або строки військової допомоги.
"Додаткова допомога Фінляндії враховувала як потреби України, так і ситуацію з ресурсами сил оборони", – ідеться у повідомленні.
Про готовність Нідерландів доправити в Україну важке озброєння, зокрема бронетехніку, заявив 19 квітня у Twitter прем'єр-міністр країни Марк Рютте.
"У розмові з [президентом України] Володимиром Зеленським міністерка оборони [Кайса Оллонгрен] і я висловили нашу підтримку в той час, як Росія починає новий наступ. Нідерланди доправлять в Україну більш важку техніку, зокрема бронетехніку. Разом із союзниками ми розглядаємо можливість постачання додаткової важкої техніки", – написав Рютте.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після масштабного військового вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції. Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, повідомляв держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня.
13 квітня Зеленський у зверненні до союзників опублікував перелік озброєння, необхідного Україні для продовження війни з Росією. До нього увійшли бойова авіація, артилерійські комплекси і боєприпаси до них, реактивні системи залпового вогню, бронетехніка (зокрема танки), а також системи протиповітряної оборони.
18 квітня Генштаб ЗСУ повідомив про "ознаки початку наступальної операції" на сході. "Російські війська розпочали битву за Донбас, до якої давно готувалися", – сказав Зеленський у відеозверненні увечері 18 квітня. Він підкреслив, що українці захищатимуться, і "питання тільки часу – коли вся територія нашої держави буде звільнена". Глава Офісу президента Андрій Єрмак увечері того самого дня зазначив, що "почалася друга фаза війни".