Франція слідом за Великобританією зупинила дозвіл на польоти "Белавиа"
Франція зупинила дозвіл на польоти білоруської авіакомпанії "Белавиа". Про це 25 травня повідомив міністр – делегат у справах транспорту при міністерстві екології Франції Жан-Батист Джеббарі у Twitter.
"З метою безпеки пасажирів я попросив авіакомпанії, які працюють у Франції, більше не літати над повітряним простором Білорусі. Дозвіл на польоти "Белавиа" також зупинено", – написав він.
Французька авіакомпанія Air France вже відмовилася від польотів у білоруському повітряному просторі, повідомляв Europe 1. Аналогічні рішення ухвалили й деякі інші європейські перевізники: латвійська AirBaltic, нідерландська KLM, скандинавська SAS, угорська Wizz Air, австрійська Austrian Airlines, німецька Lufthansa, фінська Finnair.
Також на сайті "Белавиа" з'явилося повідомлення про скасування польотів у Лондон і Париж із 25 травня до 30 жовтня 2021 року і зупинення рейсів до Вільнюса з 25 травня до 30 червня.
Контекст:
Масова відмова від використання білоруського повітряного простору пов'язана з тим, що 23 травня винищувач білоруських ВПС за дорученням Олександра Лукашенка, що вважає себе президентом Білорусі, підняли "для супроводу" літака Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса. Влада Білорусі стверджувала, що причиною приземлення стало повідомлення про замінування судна (згодом вибухових речовин на борту не виявили).
Після перевірки білоруські спецслужби зняли з рейсу і затримали журналіста й ексголовреда Telegram-каналу NEXTA Протасевича та його дівчину (у Мінську з літака зійшло ще кілька людей, у Ryanair підозрюють, що це були агенти КДБ Білорусі).
Як розповіли пасажири, Протасевич запанікував, коли дізнався про приземлення літака в Мінську. Коли його розпочали обшукувати й пасажири запитали в нього, що відбувається, той відповів: "Тут на мене чекає смертна кара". Видання TUT.BY уточнило, що журналіста в Білорусі обвинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу, найсуворіше покарання за інкримінованими статтями – 15 років позбавлення волі (організація масових заворушень).
Переслідування Протасевича пов'язане з адмініструванням Telegram-каналом NEXTA. Паблік набув широкої популярності влітку минулого року завдяки висвітленню і координації протестів, які почалися після оголошення результатів виборів президента Білорусі.
Протасевич ввечері 24 травня записав відео, у якому сказав, що перебуває в СІЗО №1 в Мінську і дає свідчення "за фактом організації масових заворушень у Мінську".
Країни ЄС, США, Канада, Україна та інші держави засудили дії влади Білорусі й закликали негайно звільнити затриманих. Низка країн заборонила національним авіакомпаніям літати над Білоруссю, це рекомендувала і Єврорада. Крім того, 25 травня керівництво Євросоюзу обговорить питання про введення додаткових санкцій проти Мінська.