Франція відкриє кордони для іноземних туристів 9 червня
За його словами, зняття обмежень відбуватиметься за чотири етапи. Перший розпочнеться 3 травня – громадянам Франції дозволять подорожувати по країні, скасувавши правило 10/30 км (французам було заборонено віддалятися від дому далі, ніж на 10 км, а жителям прикордонних районів – далі, ніж на 30 км). Також відновлять стаціонарне навчання в школах. Чинною залишать комендантську годину з 19.00.
З 19 травня зміниться час комендантської години – із 19.00 на 21.00. Закладам харчування дозволять відкрити тераси, але не більше, ніж для шести осіб за столом. Також відновлять роботу всі закриті раніше підприємства за умови дотримання санітарних заходів. Зібрання понад 10 осіб у громадських місцях, як і раніше, буде заборонено, але музеї, кінотеатри, театри та зали для вистав із сидячою аудиторією можуть відновити свою діяльність із максимальною кількістю 800 людей у приміщенні й 1000 осіб на відкритому повітрі. Те саме стосується й вуличних спортивних споруд.
З 9 червня комендантська година розпочинатиметься вже о 23.00. Кафе й ресторани зможуть приймати відвідувачів усередині (не більше ніж шістьох осіб за столом), відкриють спортзали. У країні введуть спеціальну "санітарну перепустку", яку нададуть вакцинованим проти коронавірусу громадянам або тим, хто здав негативний тест на COVID-19. Перепустка дасть змогу відвідувати великі заходи (до 5 тис. осіб) у культурних центрах, на стадіонах, ярмарках і виставкових ярмарках. Крім того, іноземні туристи з такою перепусткою зможуть відвідувати Францію.
Останній етап має початися 30 червня. Якщо не буде погіршення ситуації із коронавірусом, то цього дня у Франції скасують комендантську годину, дозволивши всі денні й нічні поїздки по країні. Власники "санітарної перепустки" зможуть відвідувати заходи за участю понад тисячі осіб. Водночас дискотеки залишаться закритими.
Контекст:
З 3 квітня у Франції почали діяти посилені карантинні заходи, що діяли до цього лише в 19 департаментах країни. Обмеження ввели на чотири тижні. У всіх регіонах введено комендантську годину з 19.00, а працівників компаній переведено на дистанційну роботу.
Також у Франції закрили магазини, де не торгують предметами першої необхідності. Виняток зроблять для книжкових магазинів, музичних магазинів, перукарень, торговців квітами й шевських майстерень, уточнюють на французькому порталі адміністративної інформації.
Франція посідає четверте місце у світі за кількістю виявлених випадків COVID-19, свідчать дані Університету Джонса Гопкінса. У країні зафіксували 5,7 млн випадків хвороби. Померло від COVID-19 майже 104,4 тис. осіб, а видужало 344,8 тис.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.