Французький міністр назвала кота Брексіт, тому що він нявкає, щоб його випустили на вулицю, але потім відмовляється виходити

Луазо назвала кота Брексіт
Фото: EPA

Французький міністр із питань Європи Наталі Луазо стежила за переговорами Євросоюзу та Великобританії про Brexit. Свого кота вона назвала Брексіт, провівши паралелі між поведінкою вихованця і процесом виходу Великобританії з ЄС.

Французький міністр із питань Європи Наталі Луазо назвала кота Брексіт. Про це вона розповіла в коментарі Le Journal du Dimanche, пише Independent. Матеріал вийшов у друкованому номері французької газети.

Міністр розповіла, що вихованець уранці голосно нявкає, щоб його випустили на вулицю, але потім відмовляється виходити з дому і кидає злі погляди на неї, коли його виганяють.

Луазо на посаді міністра стежила за переговорами Євросоюзу та Великобританії про Brexit.

23 червня 2016 року відбувся референдум про вихід Великобританії з ЄС. 51,9% британців проголосували за вихід країни зі спільноти, 48,1% – хотіли залишитися в ЄС. Вихід Великобританії з ЄС було заплановано на 29 березня 2019 року о 23.00 за лондонським часом (30 березня о 1.00 за Києвом).

22 листопада 2018 року ЄС і Великобританія на рівні переговірників погодили 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини.

25 листопада лідери ЄС підтримали угоду про Brexit. Документ мали схвалити парламент Великобританії, Європарламент і парламенти всіх держав – членів ЄС.

15 січня 2019 року депутати британського парламенту не підтримали угоди уряду про вихід із ЄС. 12 березня парламент повторно відхилив угоду.

13 березня Палата громад проголосувала проти виходу з ЄС без угоди, за схемою no deal, коли сторони просто розходяться і розв′язуватимуть усі спірні питання тоді, коли вони виникатимуть.

14 березня Палата громад парламенту Великобританії ухвалила рішення про перенесення термінів виходу Сполученого Королівства зі складу Європейського союзу. Парламент доручив прем'єр-міністру Терезі Мей звернутися до Євросоюзу із запитом про відтермінування Brexit. Це означає, що вихід із ЄС, імовірно, не відбудеться 29 березня, як було заплановано.