Гаага та ще кілька міст у Нідерландах і надалі купуватимуть російський газ
За даними агентства, 120 голландських муніципалітетів мали припинити з нею співпрацю до 10 жовтня відповідно до санкцій, введених Європейським союзом проти Росії за війну в Україні.
Більшість великих міст країни вже уклали угоди з новими постачальниками. Але влада Гааги заявила, що не змогла знайти альтернативи до встановленого строку, і наполягала на винятку.
Раніше міністр енергетики Нідерландів Роб Джеттен заявив, що Німеччина, хоча й має повний контроль над "дочкою" російського імпортера, досі не придбала її акцій. Це означає, що SEFE "належить Росії" і підпадає під режим санкцій, вважає він.
У зверненні до голландського парламенту міністр заявив про необхідність роз'яснень Єврокомісії щодо цього.
Дозвіл, наданий урядом Гааги, діятиме щонайменше до 1 січня 2023 року, як і просила влада міста.
14 червня стало відомо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц не просто відмовився від ідеї повної націоналізації колишнього німецького підрозділу "Газпрому", але й виділить приблизно €10 млрд на його підтримку. Bloomberg написало тоді, що Шольц стурбований імовірною реакцією президента Росії Володимира Путіна, який може розпочати "ескалацію протистояння".
Контекст:
4 квітня Bloomberg, посилаючись на джерела, повідомило, що влада ФРН шукає покупця на активи Gazprom Germania і не відкидає націоналізації частин компанії як крайній захід. Пов'язано це з тим, що дочірні компанії "Газпрому" у Європі зазнають тиску, оскільки клієнти та ділові партнери відмовляються вести з ними справи.
Того самого дня міністр економіки Німеччини Роберт Габек повідомив, що Gazprom Germania до 30 вересня перейде під управління Федерального мережевого агентства Німеччини. За його словами, компанія керує критично важливою інфраструктурою у Німеччині і тому "надзвичайно важлива для газопостачання".