Газосховища в Німеччині заповнені вже більш ніж на 90%
Розпорядженням уряду Німеччини передбачено, пише Deutschlandfunk, що до 1 листопада резервуари мають бути заповнені не менш ніж на 95%. Ця кількість приблизно відповідає загальнодержавному споживанню у січні – лютому цього року.
Видання зазначає, що сховища компенсують коливання споживання газу, утворюючи своєрідну буферну систему для газового ринку. Узимку ці сховища покривають до 60% споживання газу в Німеччині.
Нині Німеччина отримує природний газ трубопроводами з Норвегії, Нідерландів та Бельгії.
Контекст:
Через напад РФ на Україну країни Заходу ввели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали відмовлятися від російських нафти та газу й шукати їм альтернативу.
У червні 2022 року російський "Газпром" знизив обсяг прокачування газу до Європи через "Північний потік" до 40% від проєктної потужності. Компанія пояснила це "невчасним поверненням компанією Siemens газоперекачувальних агрегатів із ремонту, спрацюванням міжремонтного ресурсу й виявленими технічними несправностями двигунів".
Рада Євросоюзу 5 серпня затвердила постанову про зниження споживання газу у країнах ЄС. Глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що російський "Газпром" навмисно тримає свої сховища напівпорожніми. Водночас у 12 країнах – членах ЄС російське постачання вже обмежили або повністю припинили. Тому Європа має бути готовою до найгіршого сценарію – до повної зупинки постачання газу рано чи пізно, попередила глава Єврокомісії.
19 вересня Reuters повідомило, що покупці російського природного газу в Німеччині відновили заявки на постачання тимчасово закритим газогоном "Північний потік". Це сталося вперше після того, як 31 серпня Росія закрила газогін, що пролягає дном Балтійського моря, на "технічне обслуговування".