Генерал сирійських повстанців: Іран обманув Путіна
Іранський генерал Касем Сулеймані в серпні 2015 року обманув президента РФ Володимира Путіна, переконавши його, що в разі втручання російської авіації повстання в Сирії придушать протягом чотирьох місяців, уважає бригадний генерал Вільної сирійської армії Ахмад Рахаль.
Росія перебуває під великим пресингом через ситуацію в Сирії, проте президент РФ Володимир Путін пов'язав свою долю з долею сирійського голови Башара Асада і Іраном, тому в нього немає політичного розв'язання сирійської кризи – тільки військове. Таку думку висловив бригадний генерал Вільної сирійської армії (ВСА) Ахмад Рахаль в інтерв'ю Newsader.
"Путін веде політику на краю прірви. Він постійно відкриває фронти поза Росією для того, щоб відволікати від внутрішнього становища. Він використовує Сирію для обміну на Україну, на Крим, на санкції, на ядерний щит. Я думаю, що Путін займається шахрайством, граючи майбутнім Росії і своїм власним", – зазначив генерал.
Він додав, що угода президента США Барака Обами з Путіним щодо хімічної зброї в Сирії у 2013 році була помилкою.
"Не тільки американці переглядають свої позиції і кажуть, що політика Обами була помилковою, але це також роблять англійці і європейці. Очікую збільшення тиску у двох напрямах: посилення санкцій на Іран та Росію, а також нагнітання у військовому напрямі. Дональд Трамп знає про військові можливості Росії в Сирії, тому ми бачимо рух авіаносців "Джордж Вашингтон" у Серединне море і "Джордж Буш" в Арабську Затоку, а також розширення американських баз на півночі Сирії. Усе це – для тиску на Росію", – зазначив Рахаль.
На думку генерала, Путін не капітулює, але буде відігравати назад.
"У нього була дуже сильна ситуація... коли він міг показати себе "миротворцем" і по-справжньому припинити вогонь у Сирії. Він утратив цю можливість. І я думаю, що Іран обдурив Путіна. Путін був обманутий з боку Касема Сулеймані – генерала іранського корпусу вартових ісламської революції (КВІР). Коли він був у Москві в серпні 2015 року, генерал переконав Путіна в тому, що в разі втручання російської авіації, – а Іран не може застосовувати авіації в Сирії, тому що Ізраїль не дозволить цього, – повстання буде придушено протягом чотирьох місяців наземними силами Сулеймані", – підкреслив він.
Рахаль нагадав, що на початку кампанії Путін говорив, що присутність РФ у Сирії триватиме не більш ніж 3 місяці.
"Російська армія на цей час у Сирії вже 19 місяців. У зв'язку з усім цим Путін вирішив, що після взяття Алеппо він – Путін – здобув остаточну перемогу і тепер поїде в Астану диктувати свої умови. Для нього було шоком те, що падіння Алеппо – це не велика перемога, а черговий бій із багатьох. Далі були жорстокі бої в самому Дамаску – зовсім несподівані для режиму. У передмісті Хама сили Вільної Сирійської Армії захопили 50 населених пунктів. Путін планував, що після Алеппо СВА підніме білі прапори і побіжить здаватися в Москву і Астану і буде благати Росію про порятунок. Таким чином, удруге Путін був обманутий ще й в Алеппо. Він займається авантюризмом. Зрозуміло, що його військовий досвід дещо більший від політичного, і обидва ці його досвіди не дотягують до рівня президента", – підсумував він.
Військовий конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди та інші сили. Значну частину Сирії контролюють бойовики ІДІЛ. У вересні 2014 року операцію проти них почала коаліція на чолі зі США. У вересні 2015 року до конфлікту в Сирії приєдналася Росія.