Глава МЗС Венесуели в ООН заявив, що в країні відбувся державний переворот
США "диктують укази" не тільки венесуельській опозиції, а й урядам у регіоні, в Європі, в інших частинах світу, стверджує міністр закордонних справ Венесуели Хорхе Арреаса.
Міністр закордонних справ Венесуели Хорхе Арреаса 26 січня в Раді Безпеки ООН заявив, що США втручаються у внутрішні справи Венесуели. Трансляцію засідання вів сайт ООН.
"США не стоять за державним переворотом в нашій країні – вони йдуть в авангарді цього перевороту, диктують укази не тільки опозиції, а й урядам у регіоні, в Європі, в інших частинах світу. Цей тимчасовий виконувач обов'язків президента [Хуан Гуайдо], він самопроголошений. Просто член парламенту під час мирного виступу оголосив себе президентом", – сказав Арреаса.
За його словами, в конституції Венесуели немає положення, яке дає змогу комусь оголошувати себе главою держави.
Він стверджує, що президент США Дональд Трамп "прямо погрожував застосувати силу" проти Венесуели.
Також Арреаса заявив, що у європейських країн немає "жодних повноважень" давати Венесуелі вісім днів на призначення виборів.
У травні 2018 року у Венесуелі відбулися президентські вибори. За даними ЦВК, за чинного президента країни Ніколаса Мадуро проголосувало 68% виборців, за його найближчого суперника, лідера партії "Прогресивний авангард" Анрі Фалькона – втричі менше. Опозиція заявила, що під час голосування було зафіксовано численні порушення.
10 січня 2019 року Мадуро склав присягу президента. У США та Європейському союзі засудили його вступ на посаду на другий строк.
15 січня підконтрольний опозиції парламент Венесуели оголосив Мадуро узурпатором.
23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня голова Національної асамблеї Венесуели Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни. Американський президент Дональд Трамп заявив, що США визнають це рішення.
У відповідь Мадуро сказав, що його країна розриває дипломатичні відносини зі США й у американських дипломатів є 72 години, щоб виїхати. Гуайдо заявив, що Венесуела ні з ким не розривала дипломатичних відносин. Держсекретар США Майк Помпео повідомив, що США відмовили Венесуелі у припиненні дипломатичних відносин.
25 січня Державний департамент США рекомендував громадянам США, які перебувають у Венесуелі, покинути країну. Агентство Reuters із посиланням на джерела повідомило, що 25 січня американські дипломати почали залишати Венесуелу.