Глава Пентагону: Візит Сі Цзіньпіна в Москву – тривожний сигнал про підтримку Росії
На думку глави Пентагону, візит Сі Цзіньпіна до Путіна і його перебування у РФ протягом кількох днів "надсилає дуже тривожний сигнал – сигнал підтримки [Росії].
За його словами, хоча наразі немає свідчень надання Пекіном летальної допомоги РФ, сам візит китайського лідера до РФ і його зустрічі з Путіним "демонструють підтримку", що "дуже тривожить".
Остін також зазначив, що, якщо Китай вирішить надати підтримку РФ летальним озброєнням, це "затягне конфлікт" і потенційно розширить його вплив за межі регіону, "у глобальному масштабі".
У вступній промові на слуханнях, яку опублікував Пентагон, Остін, обґрунтовуючи необхідність збільшення оборонного бюджету, наголосив на "серйозності стратегічної конкуренції США з КНР".
"КНР – наше основне завдання. І ми докладаємо всіх зусиль для його вирішення. Наш бюджет спирається на наші попередні інвестиції у стримування агресії через збільшення нашої переваги", – сказав глава міноборони США.
Він також нагадав, що у стратегії національної оборони США "вкрай агресивну путінську Росію" названо "гострою загрозою", і окремо наголосив, що США підтримуватимуть оборону України стільки, скільки потрібно.
Водночас, додав Остін, Пентагон зберігає пильність і щодо інших постійних загроз, включно з Іраном, Північною Кореєю і глобальними терористичними угрупованнями.
Контекст:
20 березня глава КНР Сі Цзіньпін приїхав у РФ із державним візитом.
21 березня він провів переговори з Путіним. За підсумками вони заявили, що говорили і про Україну. Путін сказав, що Захід "вирішив воювати з Росією до останнього українця", тому "Росія змушена буде реагувати".
За словами Путіна, "Росія і Китай проводять незалежну й самостійну зовнішню політику" та "солідарно" працюють над формуванням "справедливішого й демократичнішого багатополярного світового устрою".
Сі Цзіньпін також сказав ЗМІ, що Китай виступає "за мир і діалог" та "активно сприяє примиренню й відновленню переговорів".
Крім того, президент РФ і китайський лідер підписали дві спільні заяви, у яких ідеться про "поглиблення відносин всеосяжного партнерства і стратегічної взаємодії РФ та Китаю, що вступають у нову епоху", і про "план розвитку головних напрямів російсько-китайської економічної співпраці до 2030 року".
Після візиту в Москву Сі Цзіньпін проведе телефонну розмову із Зеленським, прогнозували західні ЗМІ, але поки цього не сталося.