Сі Цзіньпін перед візитом до РФ заявив, що для виходу з "української кризи" потрібен діалог "у прагматичному ключі"
Для припинення бойових дій в Україні необхідно проводити переговори. Таку думку перед візитом до РФ висловив глава Китаю Сі Цзіньпін у статті, яку 20 березня опублікувала "Российская газета".
"З початку минулого року фіксують тотальне загострення "української кризи". Китай на основі самої суті того, що відбувається, незмінно займає об'єктивну й неупереджену позицію, докладає активних зусиль до сприяння примиренню й мирним переговорам. Озвучена мною низка думок є основним принципом Китаю в українському врегулюванні. Ідеться, зокрема, про необхідність дотримуватися цілей і принципів Статуту ООН, поважати обґрунтовані занепокоєння всіх держав у сфері безпеки, підтримувати всі зусилля, спрямовані на мирне врегулювання "української кризи", та забезпечувати стабільність глобальних ланцюжків виробництва й постачань", – написав Цзіньпін.
На його думку, запропонований Китаєм "мирний план" відбиває "єдність поглядів світової спільноти на подолання "української кризи".
"Документ є конструктивним чинником у нейтралізації наслідків кризи і просуванні політичного врегулювання. Складні проблеми не мають простих рішень. Ми переконані, що раціональний вихід з "української кризи" і шлях до міцного миру й загальної безпеки у світі знайдуть, якщо всі керуватимуться концепцією загальної, комплексної, спільної та сталої безпеки, продовжуватимуть діалог і консультації в рівноправному, розсудливому і прагматичному ключі", – вважає глава КНР.
24 лютого Китай оприлюднив великий план мирного врегулювання війни в Україні, який складається із 12 пунктів. Цей "мирний план" зі скепсисом сприйняли на Заході.
Сьогодні, 20 березня, Сі Цзіньпін прибуде у РФ із державним візитом, який триватиме три дні.
The Wall Street Journal повідомила, що після зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним глава Китаю планує поговорити із президентом України Володимиром Зеленським.
Контекст:
Китай із початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції і прямо не засуджує дій Москви.
30 грудня 2022 року під час переговорів за допомогою відеозв'язку із Цзіньпіном Путін заявив, що Росія й Китай розвиватимуть "військове й військово-технічне співробітництво".
За даними ЗМІ, Китай надає Росії технології, які їй необхідні для ведення війни проти України. Телеканал CNN із посиланням на офіційних осіб США, ознайомлених із даними розвідки, повідомив 18 лютого, що останнім часом США почали помічати "тривожні" тенденції в підтримці Китаєм російських збройних сил і що є ознаки того, що Пекін хоче "підійти до межі" надання летальної військової допомоги Росії й не бути спійманим.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв'ю, яке вийшло 23 лютого, говорив, що Альянс бачить ознаки підготовки Китаю до передання Росії зброї.
МЗС Китаю заявило, що КНР не розглядає можливості постачання летальної зброї Москві для використання її у війні проти України.