Глава ВООЗ: Упевнений, що цього року ми зможемо сказати про закінчення пандемії COVID-19

Гебреєсус висловив надію на швидке закінчення пандемії
Фото: EPA
Гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус упевнений, що 2023 року пандемія коронавірусної інфекції COVID-19 може завершитися. Про це він заявив 13 березня, текст промови опублікувала пресслужба ВООЗ.

"Я впевнений, що в якийсь момент цього року ми зможемо сказати, що COVID-19 закінчився як надзвичайна ситуація в галузі охорони здоров'я, яка має міжнародне значення, і як пандемія", – заявив він.

За його словами, зараз найголовніше – "засвоїти уроки пандемії".

Він зазначив, що три роки тому увагу світових ЗМІ привернуло оголошення спалаху коронавірусної інфекції пандемією.

"Однак із погляду ВООЗ, набагато важливіший момент настав на шість тижнів раніше, 30 січня 2020 року, коли я оголосив надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров'я, що має міжнародне значення", – розповів Гебреєсус.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. Відтоді у світі, за даними ВООЗ, підтвердили понад 758 млн випадків інфікування коронавірусом, померло більше ніж 6,8 млн осіб.

Влада Китаю пов'язувала спалах захворювання з уханським ринком тварин і морепродуктів "Хуанань": перші пацієнти були там або постійними покупцями, або продавцями. Учені вважають, що в ланцюжку передавання вірусу SARS-CoV-2 були кажани, змії або панголіни (у Китаї їхнє м'ясо вважають делікатесом).

У січні 2021 року Ухань відвідувала група вчених ВООЗ із 13 осіб, які розслідували причини пандемії. У підсумку місія не змогла встановити точне джерело коронавірусу. У звіті, опублікованому в березні, найімовірнішою версією назвали передавання вірусу від кажанів або панголінів, але, мабуть, не безпосередньо, а ще через якусь тварину. Найменш імовірною що вірус поширився внаслідок витоку.

На початку пандемії поширювали теорію про лабораторне походження коронавірусу, але у МЗС Китаю наполягали, що версія про витік вірусу з лабораторії Уханя не має жодних доказів.