Глава ВООЗ заявив, що пандемія COVID-19 ще не завершилася

Гебреєсус: Кількість зареєстрованих смертей  на найнижчому рівні від березня 2020 року
Фото: EPA
Пандемія коронавірусної інфекції COVID-19 у світі ще не закінчилася. Про це заявив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус 22 травня на 75-й Всесвітній асамблеї охорони здоров'я, його промову опубліковано на сайті ВООЗ.

"Зареєстровані випадки значно знизилися порівняно з піком хвилі "Омікрону" в січні цього року. А кількість зареєстрованих смертей  на найнижчому рівні з березня 2020 року. У багатьох країнах знято всі обмеження, і життя стало майже як до пандемії. Так усе закінчено? Ні, це точно не кінець. Я знаю, що це не те повідомлення, яке ви хочете почути, і це, безумовно, не те повідомлення, яке я хотів би передати", – сказав він.

За словами Гебреєсуса, вдалося досягти прогресу, адже приблизно 60% населення світу зробили щеплення проти коронавірусу, що дало змогу знизити навантаження на систему охорони здоров'я.

"Але це не закінчиться ніде, доки не закінчиться всюди", – сказав він.

Глава ВООЗ заявив, що майже 1 млрд людей у країнах із низьким рівнем доходу залишаються невакцинованими.

"Ми маємо й надалі підтримувати всі країни, щоб якнайшвидше досягти 70-відсоткового охоплення вакцинацією, зокрема 100-відсоткового охоплення населення від 60 років; 100% медичних працівників і 100% тих, у кого є супутні захворювання", – додав він.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, станом на 22 травня у світі підтвердили 525,4 млн випадків COVID-19, померло 6,3 млн людей.

Після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого МОЗ перестало регулярно публікувати статистику щодо COVID-19.

22 березня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомляв, що коронавірус "не зник" і в країні щоденно реєструють приблизно 5–6 тис. випадків захворювання лише на територіях, де немає окупації чи активних бойових дій і можна зібрати статистику. Понад 4 тис. українців у той період перебували в лікарнях із COVID-19.

Ляшко також згадував, що значна кількість госпіталізованих потребує кисневої терапії, а доправити кисень до лікарень непросто – окупанти обстрілюють машини.

Із 26 березня в Україні на період воєнного стану скасували карантинні зони.